LA - grupa rzutów
Ciężarowcy

Zapasy w błocie dla żółto-czarnych 2010.11.07 13:39:51

Zachęcamy do czytania relacji z sobotniego spotkania autorstwa jednego z otwockich kibiców.

W deszczową sobotę 200 kibiców zdecydowało się wybrać na mecz pogrążonego w kryzysie OKS-u. Po pierwszej połowie zapewne wielu z nich czuło frustrację. Deszcz nie dawał o sobie zapomnieć coraz widoczniej utrudniając piłkarzom rozgrywanie piłki. Stąd cały mecz wyglądał jak zapasy w błocie, w których przy okazji brała udział piłka.

Trudno było się spodziewać finezyjnych zagrań na tak nasiąkniętym wodą boisku stąd większość podań kierowana była górą. W poczynania piłkarzy obu drużyn wkradała się niedokładność i widać było, że są skupieni na tym, by nie popełnić głupiego błędu. Taki obraz miała cała pierwsza połowa, w której żadnej ze stron nie udało się stworzyć zbyt wielu klarownych sytuacji do zdobycia gola. Piłkarze z Brzeska najgroźniejsi byli na początku spotkania kiedy po akcjach szybkich skrzydłowych piłka była centrowana w pole karne Dawida Bułki. Na szczęście adresatom tych dośrodkowań nie udało się znaleźć sposobu na wpakowanie piłki do bramki.  Największym zagrożeniem pod bramką Okocimskiego były rzuty wolne bite przez Jarosława Mazurkiewicza jednak i tu brakowało precyzji.  Wszystkie te okoliczności złożyły się na bezbramkowy remis na koniec pierwszej części spotkania.

Na drugą połowę podopieczni trenera Krzysztofa Łętochy wyszli w wyjątkowo bojowych nastrojach. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do nich, w efekcie czego  już w 50. min. mogli się cieszyć z bramki autorstwa Rafała Gila. Na szczęście nie załamało to piłkarzy z Otwocka i już 6. min później po dośrodkowaniu Jacka Moryca z rzutu wolnego do siatki rywali trafił Mikołaj Tokaj.

Ta bramka najwyraźniej dodała skrzydeł podopiecznym trenera Dźwigały. Szczególnie dużą wolę walki widać było u Ihora Mihałewskyego. Większość akcji w ofensywie wychodziła z jego inicjatywy  i chyba jedynie zasieki w postaci kałuż pod bramką Okocimskiego powstrzymały go tego dnia od strzelenia bramki, gdyż kilkukrotnie po minięciu obrońców piłka podczas dryblingu stawała w kałuży spowalniając akcję tego napastnika. Coraz wyraźniej zaczęła zarysowywać się przewaga otwocczan jednak brakowało skutecznego wykończenia akcji. Tego dnia fortuna była jednak po naszej stronie.

W 78.minucie meczu byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji kiedy to zawodnik z Brzeska z ponad 20 metrów pokonał własnego bramkarza próbując przerwać kontratak rywala. Piłkarze OKS-u poczuli, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, mimo to nie stanęli murem we własnym polu karnym. Wręcz przeciwnie, próbowali pójść za ciosem wciąż prowadząc otwartą grę co mogło się zemścić w końcówce spotkania kiedy po kontrze najbardziej aktywny w tym meczu piłkarz z Brzeska, Iwan Łytwyniuk strzelił prosto w ręce Dawida Bułki.

Więcej bramek tego dnia już nie oglądaliśmy. Mecz zakończył się zwycięstwem OKS-u 2:1. Przerwało ono serię czterech porażek z rzędu. Za tydzień wyjazd do Płocka gdzie nasi piłkarze rozegrają ostatni mecz w tej rundzie.

OSA

Skład OKS-u: Dawid Bułka - Bartosz Bobrowski, Jacek Moryc, Adam Warszawski, Paweł Nowotka - Mateusz Powałka (83 Patryk Kamiński), Mikołaj Tokaj (76 Łukasz Puciłowski), Maciej Buszko (66 Łukasz Choiński), Bartosz Kozakiewicz, Jarosław Mazurkiewicz (58 Wojciech Wocial) - Ihor Mihałewskyj.

Skład Okocimskiego: Dariusz Trela - Mateusz Wawryka, Daniel Policht, Jakub Czerwiński, Mateusz Pawłowicz - Paweł Pyciak (50 Łukasz Rupa), Piotr Darmochwał (85 Sebastian Głaz), Tomasz Baliga (38 Sergiusz Kostecki) Iwan Łytwyniuk - Rafał Gil, Robert Trznadel (74 Maciej Kisiel).

Bramki:
Mikołaj Tokaj 56, Mateusz Pawłowicz 78 (sam.) - Rafał Gil 50.

Żółte kartki: Mateusz Powałka, Adam Warszawski, Wojciech Wocial, Ihor Mihałewskyj - Daniel Policht, Mateusz Pawłowicz, Robert Trznadel.

Sędzia: Marcin Woś (Zamość)

powrót

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750