LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy

Wygrana = utrzymanie! 2014.06.10 22:34:42

Zawodnicy Otwocka okazali się lepsi od drużyny Sokoła z Aleksandrowa Łódzkiego, a tym samym zapewnili sobie utrzymanie na aktualnym szczeblu rozgrywkowym!

OKS Otwock 4-1 Sokół Aleksandrów Łódzki

43' 82' Gwiazda

62' Dukalski

77' Karaś (k.)

GOLE 74' Wojtczyk
SKŁAD OKS-u:
Dutkowski - Bobrowski, Karaś, Buszko, Romanow - Bylak, Agu, Choiński, Gwiazda, Kęsek - Dukalski
SĘDZIA:
Cipiński (Skierniewice)
WIDZÓW:
  ???

Obie drużyny walczyły o pozostanie na bieżącym poziomie rozgrywkowym. W 7. minucie Samuel Obi Uche prostopadłym podaniem uruchomił Piotra Szynkę. Napastnik Sokoła wbiegł w pole karne i oddał groźny, choć minimalnie niecelny strzał w długi róg bramki gospodarzy. W 9. minucie Sebastiana Ostrowskiego zaskoczyć próbował Michał Gwiazda, lecz młody golkiper Sokoła skutecznie interweniował. W 11. minucie, po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym, głową na bramkę zielono-białych uderzał Dominik Dukalski. W 14. minucie rajd prawą stroną przeprowadził Damian Pawlak, po czym włożył futbolówkę na 20. metr, a skrzydłowy Sokoła nieczysto trafił w piłkę i golkiper Startu Jakub Dutkowski nie miał problemów z interwencją. 120 sekund później futbolówkę w pole karne wrzucił Mikołaj Zwoliński, bramkarz OKS "wypluł" ją przed siebie, ta spadła pod nogi Oborowskiego, który uderzył zbyt lekko i Maciej Buszko oddalił zagrożenie. W 41. minucie zza pola karnego ponownie uderzał Oborowski, ale równie mocno, co niecelnie. W 43. minucie żółto-czarni objęli prowadzenie. Po centrze z lewej strony boiska, piłkę głową w polu karnym strącił Gwiazda, a ta wpadła do siatki obok bezradnego Ostrowskiego.

Po zmianie strony aktywniejsi byli gospodarze, którzy w przeciągu kilku minut stwarzali zagrożenie pod bramką gości, jednak golkiper zielono-białych, najpierw zdjął piłkę z głowy Dominika Dukalskiego, a następnie wygrał z nim w pojedynku sam na sam. W 60. minucie piłkę reką na 24. metrze zagrał Samuel Obi Uche. Po uderzeniu Jarosława Kęska piłka obdbiła się od poprzeczki, ale nie wpadła do bramki. W 62. minucie gospodarze bardzo szybko wznowili grę wyrzutem z autu, piłka trafiła w pole karne do Dukalskiego, a rosły snajper podwyższył wynik na 2:0. W 68. minucie Dukalski ponownie przegrał bezpośrednią rywalizację z Ostrowskim. W 73. minucie aleksandrowianie chcieli skopiować wyczyn rywala sprzed kilku chwil. Po wyrzucie z autu głową tor lotu piłki przedłużył Przemysław Woźniczak, ta trafiła do wprowadzonego chwile wcześniej Łukasza Wojtczyka, którego strzał, doskonałą interwencją na rzut rożny sparował golkiper Startu. Dosłownie 60 sekund później futbolówka ponownie trafiła do Wojtczyka, tym razem snajper zielono-białych był już skuteczniejszy i strzałem zza pola karnego trafił do siatki rywala. Niestety aleksandrowianie nadal byli zmuszeni grać ofensywny futbol, a gospodarze potrafili to wykorzystać. W 77. minucie Sebastian Ostrowski sfaulował w polu karnym jednego z graczy z Otwocka i arbiter główny spotkania Dominik Cipiński wskazał na jedenasty metr, choć w konsekswencji sędzia nie wyrzucił młodego bramkarza z boiska, co było bardzo kontrowersyjne. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Karaś. W 82. minucie piłkę do pustej bramki skierował Michał Gwiazda, ustalając tym samym rezultat.

OKS wygrał bezpośrednie starcie z Sokołem i to żółto-czarni nie muszą martwić się o wyniki Ursusa Warszawa w barażach o II ligę.

Zawodnikiem meczu (wg publiczności) został wybrany zdobywca dwóch bramek w meczu MICHAŁ GWIAZDA! Oby cały przyszły sezon wyglądał tak samo jak ostatni mecz sezonu 2013/14, to możemy być spokojni oupragniony powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

Zapraszamy na nasz profil po więcej ciekawych informacji i po inne aktualności!

powrót

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750