LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy

Stal na wyjeździe znów wygrała, OKS pokonany 2010.10.24 11:50:20

Nie wiedzie się ostatnio otwockiemu OKSowi. Zespół Dariusza Dzwigały przegrał trzecie spotkanie z rzędu i nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Tym razem Otwocczanie ulegli u  siebie rzeszowskiej Stali 3:4. Na domiar złego po tej porażce Dariusz Dźwigała oddał  się do dyspozycji zarządu.

OKS Otwock3-4Stal Rzeszów
Piotr Sobótka 49, 75, 79GOLEWojciech Reiman 38, Janusz Iwanicki 43, Andreja Prokić 73, Wojciech Fabianowski 81
SKŁAD OKS-u:

22. Emil Anusiewicz   2. Bartosz Bobrowski   23. Jacek Moryc   14. Paweł Nowotka (ż.k.)  25. Jarosław Mazurkiewicz   8. Wojciech Wocial (46 - 13. Bartosz Kozakiewicz) 15. Mikołaj Tokaj   6. Łukasz Choiński (46 - Mateusz Powałka) 17. Łukasz Puciłowski (46 -  19. Buszko Maciej) 10. Adam Warszawski   3. Michał Gromulski (67 - Jarosław Kęsek)

Gracze rezerwowi:

1. Dawid Bułka   20. Patryk Kamiński   7. Piotr Sobótka 13. Bartosz Kozakiewicz  5. Jarosław Kęsek 19. Maciej Buszko  18. Mateusz Powałka

SĘDZIA:
Tomasz Zieliński (Konin)
WIDZÓW:
400

Do frekwencji na stadionie im. Tadeusza Ślusarskiego w Otwocku powoli można się przyzwyczaić.  Jest ona w tym sezonie niska. Najwierniejsi kibice, którzy w sobotnie popołudnie przyszli na mecz swoich pupili liczyli na ich zwycięstwo. Przeciwnikiem do pokonania była Stal Rzeszów.

Boiskowy chaos.

Początek meczu to walka w środkowej części boiska. Zarówno jeden jak i drugi zespół próbował  stworzyć sobie okazje bramkową. Lepiej to wychodziło gościom ,którzy owszem siali postrach pod bramką Emila Anusiewicza, ale nie potrafili wykończyć swych sytuacji. Wraz z kolejnymi minutami zaczęła się zazębiać przewaga gości, którzy raz po raz coraz bardziej gościli w polu karnym OKSu. W jednej z takim akcji Janusz Iwanicki w podbramkowym zamieszaniu trafił w poprzeczkę. Kilka sekund później Damian Jędryas trafił wprost  w Emila Anusiewicza.

Stal przeważa i gole strzela.

Goście nie zrazili się nieudanymi akcjami i dalej szarżowali. Po jednej z takich akcji  w 36 minucie Wojciech Fabianowski upadł w polu karnym, ale sędzia pozostał niewzruszony.  Kilka sekund potem było już 1:0 dla przyjezdnych.  Ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Wojciech Reiman. Goście poszli za ciosem, 43 minuta i już 2:0 dla Stali.  Strzela Fabianowski, piłka ląduje na słupku, a skutecznie dobija ją  Janusz Iwanicki. W tym momencie OKS praktycznie nie istnieje.  W doliczonym czasie gry trzecią bramkę mógł zdobyć, jeszcze Prokić, ale trafił w słupek.

Walka na całego.

Drugie 45 minut otwocka drużyna rozpoczęła z większym zaangażowaniem i efektem tego był gol strzelony w 52 minucie przez Piotra Sobótkę. Po tej strzelonej gospodarze jakby usnęli i oddali pole Stali. To goście byli od tego momentu stroną przeważającą. Brakowało im jednak skuteczności, albo bramkarz OKSu był na posterunku.  W 71 minucie jest już 3:1 dla przyjezdnych. Błąd jednego z naszych obrońców, który zamiast wybić piłkę daje strzelić Prokiciowi, Anusiewicz odbija futbolówkę, którą do bramki miejscowych umieszcza… właśnie Prokić.  Gospodarze jednak nie odpuszczali. W 75 min nadzieje dla OKSu na dobry wynik znów odżyły. Drugiego gola w tym dniu dla podwarszawskiego zespołu zdobył Sobótka. To jeszcze  jednak nie był koniec emocji tego dnia.

Ambicja nie wystarczyła.

Kilkanaście sekund po tym golu powinno być 2:4, ale Piotr Duda z 5 metrów nie trafił. Gola i to nr 3 strzelił za to OKS. Sytuację sam na sam wykorzystał ponownie Sobótka i nadzieja na zwycięstwo znów odżyła. Jednak tylko na kilka sekund, a dokładnie 120.  Wtedy to po szybkiej kontrze Wojciech Fabianowski zdobył 4 bramkę dla Stali. Po tej straconej bramce OKS próbował jeszcze wyrównać, ale zabrakło czasu i kolejna porażka stała się faktem.

Po meczu na boisko wbiegł rozwścieczony trener otwockiej ekipy- Dariusz Dźwigała, próbując uświadomić sędziemu, iż za wcześnie zakończył mecz.

Kolejny mecz OKS rozegra 30 października na wyjeździe ze Zniczem Pruszków o godz 18.  Będzie to ciężkie spotkanie, ale liczymy, iż zawodnicy z Otwocka zmobilizują się i przerwą serię porażek.

Adam Zając

powrót

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750