LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy

Remis na własne życzenie! 2014.04.05 23:09:05

OKS Otwock zremisował w dzisiejszym meczu z Ursusem Warszawa 1:1, ale tylko i wyłącznie na własną prośbę.

Ursus Warszawa
1-1 OKS Otwock
79. Bulik GOLE 22. Karaś
SKŁAD OKS-u:
Wysocki - Bobrowski, Karaś, Agu, Romanow - Piwko, Zieliński, Choiński, Gwiazda, Łuszczyński - Dukalski
SĘDZIA:
Łukasz Trawiński (Warszawa)
WIDZÓW:
  150

Przyjeżdżając do Warszawy na boisko tamtejszego Ursusa zastaliśmy bardzo dobrze przygotowane boisko. Wszscy zawodnicy byli w dobrych humorach, ale bardzo zmotywowani, bo mieli szansę na pierwszy w tej rundzie mecz "na zero z tyłu" na wyjeździe. Jeszcze bardziej zmotywowany na plac wyszedł aktualny nr 1 w bramce OKSu Paweł Wysocki, poniewaz przyszedł do Otwocka właśnie z tej drużyny.

Już po pierwszym gwizdku sędziego można było zauważyć to, że zawodnicy gości od razu nastawili się na atak. Warto przypomnieć, że Ursus Warszawa w tej rundzie jeszcze nie przegrał meczu na własnym boisku, co więcej nie stracił ani jednej bramki. Zawodnicy z Otwocka wzięli sobie za cel, aby przerwać tą bardzo dobrą passę przeciwników. Jedna z pierwszych akcji OKSu, w polu karnym drużyny gospodarzy pada zawdonik Michał Gwiazda, który został uruchomiony prostopadłym podaniem przez Zielińskiego, ale sędzia nawet nie zareagował. Niedługo później bliźniaczo-podobna sytuacja i znów Gwiazda zostaje zaatakowany przez obrońcę drużyny gospodarza, pada na murawę i sędzia wskazuje na wapno. To była sytuacja dużo mniej przejrzysta, ale sędzia zareagował. Do piłki podszedł Tomasz Karaś, który pewnie zamienił jedenastkę na bramkę. Kilka minut później znów podobna sytuacja, ale sędzia znów się nie dopatrzył żadnego przewinienia.

Druga połowa była zupełnym przeciwieństwem pierwszej. Mianowicie to dryżyna Ursusa atakowała i częściej dochodziła do pozycji strzeleckich, których na szczęście nie potrafiła wykorzystać, bądź trafiali na bardzo dobrze grającego Agu. Otwocczanie mieli swoją szansę z rzutu wolnego, po dokładnej wrzutce Łukasza Choińskiego piłkę głową uderzył Zieliński i piłka zatrzepotała w siatce. Niestety, sędzia asystent podniósł chrągiewkę i było po akcji. Okazało się, że sędzia zauważył pozycję spaloną Naszego zawdonika. Piłkarze z Otwocka potem przybrali bardzo pasywną postawę i to się zemściło. Po wrzutce z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Sebastian Bulik i pewnie umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Wysockiego. Możnaby było się doszukiwać błędu bramkarza, ale tak czy inaczej w Warszawie był remis. Zaczęła się nerwówka, ponieważ drużyna gospodarzy "poczuła krew" i nie odpuszczała do samego końca, co mogło się zemścić. W 90. minucie meczu w Otwockiej szestnastce upadł pomocnik drużyny Ursusa i serca zadrżały, bo sędzia gwizdnął jedenstkę. Do piłki podszedł Patryk Kamiński i na szczęście strzelił za lekko i bez problemów obronił to Paweł Wysocki. Sędzia niedługo po tym zakończył mecz.

Został lekki niedosyt, bo znów mankamentem drużyny gości okazała się skuteczności i konsekwencja w kończeniu akcji. Miejmy nadzieje, że trener Marek Końko popracuje z zespołem nad tym elementem gry jeszcze bardziej, niż do tej pory.

Bramki z meczu!

powrót

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750