LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy

Puchar nie dla nas 2011.07.21 11:23:32

Spora grupa kibiców zgromadziła się na trybunach stadionu w Otwocku, by zobaczyć w pierwszym oficjalnym meczu odmienioną drużynę OKS-u pod wodzą nowego trenera. Marcin Rzeszotek miał wyjątkowo mało czasu na przygotowanie zespołu do rywalizacji w Pucharze Polski a mimo to na boisku zobaczyliśmy bardzo dużo walki i ambicji. Po części było to podyktowane warunkami, które zgotowała tego dnia pogoda, nie można jednak omówić młodym oks-iakom woli waliki i ambicji.

Pierwsza połowa, która rozgrywana była jeszcze w normalnych warunkach była dość wyrównana. Nasi gracze starali się krótko rozgrywać piłkę i atakować skrzydłami. Na samym początku meczu, po wydawałoby się niegroźnym strzale Kęska piłka rykoszetem odbiła się od obrońcy Znicza i wpadła do siatki, co dodało drużynie pewności siebie. Starczyło jej jednak tylko na jedną połowę.

Druga część meczu została przerwana w 49 minucie i zgromadzeni pod "krytą" kibice nie spodziewali się wznowienia gry na boisku, na którym stały kałuże a piłka nie chciała się toczyć. Sędzia ze Szczecina podjął jednak decyzję, że mecz można dokończyć. Okazało się, że w piłkę wodną grają lepiej zawodnicy z Pruszkowa, którzy 8 minut po wznowieniu gry prowadzili już 1:3. Obrona Oks-u zupełnie sie pogubiła a kibice ze strachem patrzyli na każdą lecącą w nasze pole karne piłkę. Około 15-20 minut potrzebowali nasi gracze na przyzwyczajenie się do panujących warunków. Zaczęli groźnie kontrować, a jedna z takich akcji zaowocowała rzutem karnym. Do piłki podszedł Jarek Kęsek i... zmarnował swoją okazję. Chwile później na boisko wszedł nowy zawodnik, Artur Kowalczyk pozyskany z Józefovi i zdobył swojego pierwszego gola w barwach klubu, ustalając tym samym wynik meczu.

Szkoda niewykorzystanego karnego, bo w dogrywce lub karnych jeszcze wiele mogło się wydarzyć, szczególnie, że dobrze dysponowany tego dnia był strzegący naszej bramki Dawid Bułka.

Skład OKS: 1. Dawid Bułka - 2. Bartosz Bobrowski, 21. Tomasz Karaś, 19. Bartłomiej Pacuszka, 5. Jarosław Kęsek - 25. Michał Gromulski (63, 23. Artur Kowalczyk), 10. Paweł Herman, 17. Mateusz Powałka (90, 4. Daniel Cuber), 8. Mateusz Zieliński (61, 20. Daniel Matwiejczyk), 13. Jakub Birecki - 7. Piotr Sobótka.

OKS Otwock 2-3 Znicz Pruszków
Jarosław Kęsek 7, Artur Kowalczyk 78 - Paweł Bylak 51, Kamil Witkowski 55, Arkadiusz Jędrych 57

powrót

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750