LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy

Podsumowanie 20. kolejki 2012.04.03 11:09:49

Czwarte zwycięstwo z rzędu, awans na ósmą pozycję w tabeli, ucieczka od strefy spadkowej na odległość sześciu punktów i przerwanie passy Dawida Bułki – takie konsekwencje niesie ze sobą kolejne zwycięstwo podopiecznych Macieja Kędziorka, którzy tym razem pokonali 2-1 Włókniarza Zelów.

Piłkarze OKS-u pojechali do Zelowa dobrze umotywowani, gdyż zwycięstwo pozwoliłoby im oddalić się znacząco od strefy spadkowej. Dodatkowo byli żądni rewanżu za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek, gdyż Włókniarz był jedynym zespołem, który potrafił wywieźć z Otwocka komplet punktów. W sobotę Maciej Kędziorek desygnował to boju następującą jedenastkę: Dawid Bułka – Bartosz Bobrowski, Mikołaj Tokaj, Bartłomiej Pacuszka, Janusz Lasecki – Jarosław Kęsek, Michał Walętrzak, Łukasz Choiński, Piotr Sobótka, Mateusz Zieliński, Tomasz Barszcz. W 70. minucie Damian Falkowski zastąpił pozyskanego z PKS-u Radość Laseckiego, a w końcówce spotkania na placu gry pojawili się także kolejno: Mateusz Powałka, Sebastian Wąsowski i Piotr Zegarek, którzy zastąpili odpowiednio: Walętrzaka, Sobótkę i Kęska. Szkoleniowiec otwocczan mógł sobie pozwolić na grę na czas, gdyż jego podopieczni prowadzili już 2-1. Stało się to za sprawą doskonałej końcówki pierwszej części spotkania, kiedy to w przeciągu siedmiu minut bramkarz Włókniarza Patryk Wolski dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. W 38. minucie meczu pierwszego gola w barwach OKS-u zdobył Mateusz Zieliński, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut wynik poprawił Piotr Sobótka, który tym samym zrównał się w klasyfikacji strzelców z Jarosławem Kęskiem i Tomaszem Karasiem. Po przerwie gospodarzy było stać jedynie na trafienie honorowe, a dokonał tego Łukasz Zając, który trafiał także w pierwszym pojedynku tych drużyn. Tym samym przerwał on passę Dawida Bułki, który nie wpuścił piłki do własnej siatki przez 343 minuty. Zaraz potem gospodarze sami utrudnili sobie grę o wyrównanie, gdyż w konsekwencji drugiej żółtej kartki boisku musiał opuścić jeden z obrońców Włókniarza. Po czterech zwycięstwach z rzędu OKS awansował aż na ósmą lokatę w tabeli i traci zaledwie trzy punkty do czwartego KP Piaseczno, a w najbliższej kolejce do Otwocka zawita Omega Kleszczów, która w tym roku jeszcze nie zwyciężyła.

Spośród innych spotkań 20. kolejki dość nieoczekiwanie najciekawsze spotkanie odbyło się w Sieradzu, gdzie przedostatnia w tabeli miejscowa Warta podejmowała lidera Radomiaka Radom. Już w ósmej minucie wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy Serb Marko Matić. Jeszcze przed przerwą faworyzowanie podopieczni Armina Tomali wyrównali, a w drugiej połowie udało im się objąć prowadzenie. Zdesperowani w walce o utrzymanie sieradzanie zdołali jednak wyrównać na trzy minuty przed końcem, za sprawą Oktawiana Maliszewskiego. Do największej sensacji doszło w Wierzbicy, gdzie Narew Ostrołęka pokonała 1-0 Orła. Było to pierwsze zwycięstwo gości w tym sezonie, odniesione w dodatku na boisku rywala. W ważnym dla układu górnej części tabeli meczu MKS Kutno rozbił na wyjeździe 4-0 KP Piaseczno i zbliżył się do liderującego Radomiaka. Najbliższy rywal piłkarzy z Otwocka, czyli Omega Kleszczów zremisowała 1-1 z Bronią Radom, Ursus Warszawa pewnie, bo 3-0 pokonał Sokół Aleksandrów Łódzki (jedną z bramek zdobył Jakub Kabala – były piłkarz OKS-u), a inna warszawska drużyna – Hutnik – poległa w Karczewie w starciu z tamtejszym Mazurem 1-3. W meczu zespołów broniących się przed spadkiem Legionovia Legionowo pokonała 1-0 Zawiszę Rzgów, dzięki czemu ma tyle samo punktów co OKS Otwock, ale wyprzedzają go w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Autor: Sine Cere

powrót

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750