LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy

Podsumowanie 17. kolejki 2011.11.21 12:09:33

Udanie 2011 rok zakończyli piłkarze OKS-u. W sobotę udało im się pokonać Legionovię 1-0 bo bramce Tomasza Karasia. Bohaterem spotkania został jednak Dawid Bułka, który obronił strzał zawodnika gości z rzutu karnego.

W sobotnie przedpołudnie na stadion imienia Tadeusza Ślusarskiego zawitali goście z Legionowa. Ciężko było przed meczem wskazać drużynę będącą faworytem tego spotkania, ponieważ OKS znajdował się w strefie spadkowej, ale nie zwykł przegrywać na własnym obiekcie. Podopieczni trenera Jacka Cyzio musieli zdobyć choćby jeden punkt, jeżeli chcieli zachować kontakt z drużynami znajdującymi się na bezpiecznych lokatach. Porażka mogła oznaczać nie tylko ugrzęźnięcie w najniższych rejonach tabeli, ale także zmianę szkoleniowca. Do meczu rozgrywanego przy bardzo niskiej temperaturze otwocczanie wyszli w następującym składzie: Dawid Bułka – Kacper Drozdowicz, Tomasz Karaś, Damian Falkowski, Bartosz Bobrowski – Mateusz Zieliński, Michał Gromulski, Daniel Matwiejczyk, Jarosław Kęsek, Piotr Sobótka – Jakub Witkowski, a więc było to zestawienie identyczne z tym jakie do boju desygnował trener tydzień temu. W trakcie drugiej połowy na placu gry pojawiali się kolejno: Mateusz Powałka, Piotr Zegarek, Paweł Herman i Jakub Birecki. W 20. minucie OKS objął prowadzenie po golu z rzutu karnego Tomasz Karasia. Bramkarz gości, Paweł Błesznowski, wyczuł intencje strzelca, ale siła i precyzja przy strzale naszego obrońcy spowodowała, że golkiper Legionovii był bezradny. Sobotnie trafienie było czwartym golem „Karego” w tym sezonie. Już po pięciu minutach szansę na wyrównanie miał Łukasz Barankiewicz. Sędzia Tomasz Czajkowski najwidoczniej chciał być niczym biblijny Salomon i postanowił o przyznaniu kolejnej jedenastki, tym razem dla przyjezdnych. Wówczas ulubieniec publiczności Dawid Bułka, po raz kolejny dał kibicom powód do skandowania swojego nazwiska, gdyż doskonałą interwencją wybronił strzał z jedenastu metrów. Do końca spotkanie toczyło się w dobrym tempie, z okazjami pod obiema bramkami, jednak więcej goli przy ulicy Sportowej już tego dnia nie padło. Należy jeszcze odnotować, iż obie drużyny okupiły ten mecz urazami. W zespole trenera Marka Papszuna jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Artur Wolski. Wśród gospodarzy zaś mecz kontuzją okupił Mateusz Powałka, który w 63. minucie zastąpił Piotra Sobótkę, a po następnych czternastu sam został zmieniony przez Pawła Hermana.

W niedzielnym spotkaniu, które kończyło tę kolejkę zespół Narwi Ostrołęka niestety nie poradził sobie z Ursusem Warszawa i przegrał ten mecz 0-3. Sprawiło to, że uplasowanie się otwocczan nad kreską było tylko chwilowe i zimę spędzimy w strefie spadkowej. Z kolei lider tabeli wygrał trzeci mecz z rzędu, tym razem jego ofiarą został Zawisza Rzgów (1-0). Ostatnią drużyną, która potrafiła zdobyć choćby jeden punkt w starciu z podopiecznym Dariusza Dźwigały był w ostatnich dniach października OKS Otwock. Do niespodzianki doszło w Radomiu, gdzie miejscowa Broń uległa drużynie KP Piaseczno 0-1 i spadła na trzecie miejsce w tabeli. Dzięki zwycięstwu 1-0 nad Wartą Sieradz nowym wiceliderem został MKS Kutno. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Rudzie Bugaj, gdzie swoje mecze rozgrywa Sokół Aleksandrów Łódzki. Gospodarze wygrali z Mazurem Karczew po golu Arkadiusza Świętosławskiego w drugiej części spotkania. Była to czwarta porażka w ostatnich pięciu meczach naszych sąsiadów, którzy wylądowali już na jedenastym miejscu w tabeli i mają już tylko dwa punkty przewagi nad drużyną Jacka Cyzio. Najbardziej dramatycznym meczem był ten rozgrywany w Kleszczowie. Miejscowa Omega długo nie mogła przebić się przez szczelną defensywę zespołu Włókniarza Zelów, ale w doliczonym czasie gry udało jej się zdobyć aż dwie bramki i rozstrzygnąć potyczkę na swoją korzyść. W meczu drużyn środka tabeli stołeczny Hutnik uległ 1-2 drużynie Orła Wierzbica, co oznacza, że różnica pomiędzy warszawianami a piłkarzami OKS-u zmalała do czterech oczek.

Autor: Sine Cere

powrót

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750