Wymęczone zwycięstwo nad Złym

Podopieczni Trenera Piotra Okońskiego pokonali w 9 kolejce A klasy zespół AKS Zły Warszawa 1-2. Obydwie bramki padły w pierwszej połowie a autorem ich był Radosław Soszka. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie pod kontrolą zespołu gości. Już w 4 minucie meczu przed szansą na zdobycie gola staną Maciej Napieraj. Bardzo ładne podanie Kamila Gałązki otworzyło mu drogę na sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Zbyt słaby strzał został zatrzymany przed linią bramkową powracającego obrońcy AKS-u. Kibice nie musieli czekać długo na kolejne emocje. W 5 minucie meczu na strzał za pola karnego zdecydował się Radosław Soszka a piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Tego samego próbował w 19 minucie meczu Maciek Napieraj a w 22 Michał Zapaśnik. Strzał tego pierwszego bez problemów obronił bramkarz AKS-u natomiast Michał minimalnie uderzył nad poprzeczką. W ciągu 30 minut pierwszej połowy przed zdobyciem bramki stanęli jeszcze Kamil Gałązka oraz bardzo aktywny Napieraj Maciek. Dopiero w 32 minucie bardzo ładną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jakub Piotrzkowicz, którego płaskie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Radosław Soszka. Na trzy minuty przed zejściem do szatni rzut rożny wykonywany przez Kamila Gałązkę zakończył strzałem głową Radosław Soszka wyprowadzając OKS na dwu bramkowe prowadzenie. Gospodarze w pierwszej części spotkania zagrozili bramce strzeżonej przez Krzysztofa Golenia tylko raz z rzutu wolnego. 15 minut druga połowy to koleiny festiwal niewykorzystanych szans na podwyższenie rezultatu. Ponownie mógł bohaterem meczu zostać Maciek Napieraj. Problemy zespołu z Otwocka rozpoczęły się w 75 minucie meczu, gdy zespół z Warszawy strzelił bramkę kontaktową. W 79 minucie Michał Zapaśnik mógł ustalić wynik meczu, ale w ostatniej chwili piłkę, która zmierzała do bramki wybił obrońca gospodarzy. W doliczonym czasie gry sytuacji sam na sam nie wykorzystał zawodnik AKS-u i tym samym udało się wywieź OKS cenne trzy punkty.

AKS ZŁY WARSZAWA – OKS OTWOCK 1-2

Bramki: 32’ SOSZKA R. as. PIOTRZKOWICZ J. / 42’ SOSZKA R. as. GAŁĄZKA K.

SKŁAD: GOLEŃ K.; ROSŁONEK Ł.; DŁUGOSZ R.; PIOTRZKOWICZ J.; KOMOROWSKI P.; BĄK D. (55’ ANDRUSZKO SZ.); GAŁĄZKA K.; (55’ ZAPAŚNIK A.); ZAPAŚNIK M.; NAPIERAJ M. (87’ ŚMIERZYŃSKI T.); MAJCHRZYK D.; SOSZKA R. (65’ NAPIERALSKI M.).