Wisła Popłynęła

Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 Warszawskiej grupy II A Klasy OKS Otwock udał się do przedostatniej drużyny tych rozgrywek Wisły Maciejowice.

Przy padającym deszczu, grząskim i śliskim boisku lider pokonał bez problemów zespół gospodarzy 1-9 prowadząc już do przerwy 0-5. Strzeleckie popisy zawodnicy z Otwocka rozpoczęli już w 15 minucie meczu. Po bardzo ładnej trójkowej akcji pomiędzy Gałązką, Andruszko i Zapaśnikiem ten ostatni skierował piłkę do bramki Wisły. Od tego momentu worek z bramkami się rozwiązał. W 17 minucie Zapaśnik zrewanżował się Szymonowi Andruszko podaniem, które zamienił na bramkę. W 33 minuta meczu  bramkarz gospodarzy wyciągał piłkę z siatki po strzale z 20 metra Dawida Majchrzyka. Trzy minuty później było już 0-4. Zbyt wysokie wyjście bramkarza wykorzystał Napieraj Maciek,  który przelobował golkipera Wisły. Przed końcowym gwizdkiem na przerwę do bramki trafił jeszcze Damian  Bąk ustalając wynik pierwszej połowy na 0-5. Po przerwie drużyna OKS-u nie zamierzała poprzestać na pięciu trafieniach. Już w 60 minucie meczu zamieszanie w polu karnym wykorzystał Jakub Wesołowski, dla którego była to druga bramka w tej rundzie. W 65 minucie drugą swoją bramkę w tym meczu zdobył kapitan zespołu Michał Zapaśnik, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Jakuba Piotrzkowicza wyprowadzając lidera na 7 bramkowe prowadzenie. W końcówce meczu Trener Okoński przesunął Długosza na pozycję nr 9. Długo nie trzeba było czekać na efekty tego eksperymentu. W 76 minucie Rafał wykorzystał podanie Piotrzkowicza i strzelił 8 bramkę a w 85 minucie asystował przy bramce na 1-9 Napieraja Maćka.

SKŁAD: Mazek E., Długosz R.; Śmierzyński T.; Napieralski M.;  Wesołowski J. ( 51’ Piotrzkowicz J.); Gałązka K. (60’ Komorowski P.); Napieraj M.; Zapaśnik M. (70’ Rosłonek Ł.); Majchrzyk D. Andruszko Sz.; Bąk D.;

BRAMKI: Zapaśnik M. x2;Andruszko Sz.;Napieraj M.x2; Bąk D.; Długosz R.; Majchrzyk D.; Wesołowski J.;