post

Kolejne punkty dla OKSu

W meczu inaugurującym rozgrywki klasy A na stadionie w Otwocku, OKS podejmował drużynę Promnika Łaskarzew. Goście mimo porażki w zeszłym tygodniu przyjechali do Otwocka zagrać o pełna pulę, co zapowiadało dobre zawody. Liczna grupa kibiców zgromadzona na stadionie zobaczyła dobre piłkarskie widowisko.

Pierwsza połowa z dużą przewagą OKS Otwock. W 14 min. sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Gałązka, który przegrał rywalizację z bramkarzem gości. W 20 min. meczu po bardzo ładnej akcji Arkadiusz Zapaśnik dograł piłkę do Maćka Napieraja a ten otworzył wynik meczu 1-0. Dopiero w 27 min. meczu zawodnikom z Łaskarzewa udało się przeprowadzić składną akcję, która została zakończona nie celnym dośrodkowaniem. W 29 min. bardzo ładnym strzałem na bramkę Łaskarzewa popisał się Michał Zapaśnik.  W 33 min. indywidualna akcja Kuby Piotrzkowicza zakończona podaniem do Maćka Napieraja, którego strzał został zablokowany przez obrońcę gości. W 44 min. meczu bardzo ładnym strzałem popisał się Radosław Soszka ale na posterunku był bramkarz Promnika. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 46 min. meczu dośrodkowanie Arka Zapaśnika – obrońca Łaskarzewa omal nie zamienił na bramkę samobójczą. W 47 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka po strzale Dawida Majchrzaka minimalnie minęła światło bramki. Od 50 min. meczu poczynania na boisku przejęła drużyna Promnika. Taka sytuacja została udokumentowana bramką w 53 min. meczu na 1-1. Niespełna w pięć minut po straceniu pierwszej bramki nasz zespół nie uniknął kolejnych indywidualnych błędów, które zawodnicy z Łaskarzewa szybko zamienili na bramkę dającą im prowadzenie w meczu 1-2. Po utracie drugiej bramki trener Okoński zdecydował się na zmiany w zespole. Na boisku pojawili Kuca Grzegorz oraz Łączyński Jakub. Pierwszy z zadaniem uporządkowania gry w środku boiska, drugi miał wzmocnić prawą stronę boiska. Zmiany te doprowadziły do poprawy gry zespołu gospodarzy, która została udokumentowana bardzo ładną bramka po strzale z 18 metrów Jakuba Piotrzkowicza. Należy przy tej bramce zwrócić uwagę na bardzo ładne rozegranie przez dwóch doświadczonych zawodników Otwockiego klubu Kamila Gałązki i Michała Zapaśnika który zaliczył asystę. Kolejne dwie zmiany w 67 min. oraz 75 min. doprowadził do strzelenia bramki na 3-2. Lewą stroną boiska akcję przeprowadził Damian Bąk, który wywalczył rzut rożny. Do piłki podszedł Kamil Gałązką idealnie dograł na głowę Tomka Śmierzyńskiego, któremu strzałem głową wyprowadził zespół OKS na prowadzenie. W końcówce meczu na boisku pojawił się Andruszko Szymon. W 90 min. meczu Piotrzkowicz Jakub oddał strzał na bramkę, który minimalnie minął światło bramki, strzeżonej przez bramkarza Promnika. W doliczonym czasie gry bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się Łączyński Jakub posyłając piłkę bezpośredni na piąty metr gdzie przy odrobinie szczęścia i koncentracji Kuca Grzegorz mógł zdobyć kolejną bramkę.

Po emocjonującym meczu 3 punkty zostały w Otwocku, za tydzień zagramy mecz wyjazdowy z drużyną SRT Halinów.

OKS Otwock – Promnik Łaskarzew 3-2 (1-0)

Bramki: Śmierzyński T; Piotrzkowicz J.; Napieraj M.

Skład: Goleń K.; Śmierzyński T.; Rosłonek Ł. (58’ Kuca G.); Zapaśnik M.; Piotrzkowicz J.; Soszka R. (67’ Bąk D.); Gałązka K.; Napieraj M. (80’ Andruszko Sz.); Komorowski P. (75’ Napieralski M.); Majchrzyk D.; Zapaśnik A. ( 58 Łączyński J.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *