Derby dla OKS-u

Sobotni mecz derbowy pomiędzy OKS Otwock a Vulcanem Wólka Mlądzka zakończył się wynikiem 4-1 dla gospodarzy. Dla klubu z Otwocka było to piłkarskie święto związane z powrotem na murawę boiska przy Sportowej 1. Od pierwszego gwizdka arbitra widoczna była przewaga lidera A Klasy. Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia gola w 12 minucie meczu zmarnował Maciek Napieraj, którego strzał z 7 metra obronił bramkarz Vulcanu. W 22 minucie meczu zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie za sprawą Kamila Gałązki, którego płaskie dośrodkowanie z rzutu wolnego znalazło drogę do siatki gości. Zespół z Mlądza próbował wyrównać wynik meczu oddając kilka groźnych strzałów. Do szatni w lepszych nastrojach schodzili zawodnicy w żółto-czarnych strojach prowadząc 1-0. W drugiej części obraz spotkania nie uległ zmianie. W 58 minucie meczu bardzo ładnym strzałem z 20 metrów popisał Kamil Gałązka strzelając drugą bramkę. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Michał Zapaśnik, który wykorzystał precyzyjne podanie Maćka Napieraja. Drużynę gości stać było tylko na strzelenie jednej bramki. W 78 minucie meczu dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Kacper Nowak zdobywając honorową bramkę. Kropkę nad „i” w końcówce spotkania postawił Arkadiusz Zapaśnik, który wykorzystał gapiostwo obrony Vulcanu i ustalił wynik meczu na 4-1.

OKS OTWOCK – VULCAN WÓLKA MLĄDZKA 4-1

BRAMKI:  22’ 58’ GAŁĄZKA K. ; 68’ ZAPAŚNIK M.; 88’ ZAPAŚNIK A.

SKŁAD: GOLEŃ K.; PIOTRZKOWICZ.; DŁUGOSZ R.; ROSŁONEK Ł. (75’ ANDRUSZKO SZ.); BĄK D. (66’ ŁĄCZYŃSKI J.); SOSZKA R. (66’ ZAPAŚNIK A.); GAŁĄZKA K.; NAPIERAJ M.      ( 66’ KUCA G.); MAJCHRZYK D.; NAPIERALSKI M. (62’ WESOŁOWSKI J.); ZAPAŚNIK M.