LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy

Olimpia zasłuzyła na 3 punkty 2011.03.13 10:14:16

„Naszym największym rywalem było dziś fatalne boisko, które utrudniało nam narzucenie swojego stylu gry. Mimo tego, do 24 minuty graliśmy wyrównany mecz z faworyzowana Olimpią.” Te słowa Dariusza Dźwigały krótko podsumowują sobotnie spotkanie.

Po rzucie karnym sytuacja na boisku obróciła się o 180 stopni. Niestety kolejny raz mieliśmy do czynienia z pomyłką sędziego, który nie zauważył ewidentnego spalonego w akcji, po której Olimpia zyskała rzut karny. Niesieni dopingiem licznej grupy fanów Elblążanie zyskali pewność siebie i przejęli inicjatywę na boisku. Do końca pierwszej połowy trwał napór na naszą bramkę, jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Drugie 45 minut to już całkowita dominacja ZKS-u, co zaowocowało kolejnymi dwiema bramkami. Nawet czerwona kartka dla Czighladze w 74. minucie nie przeszkodziła Olimpi w zdobyciu trzech punktów. Nie ulega wątpliwości, że byliśmy tego dnia zespołem wyraźnie słabszym. Olimpia to zespół walczący o awans do 1. ligi. My stawiamy przed sobą trochę inne cele, dlatego nie ma powodu do strachu. Przed nami jeszcze wiele spotkań i mnóstwo punktów do zdobycia.

W OKS-ie zadebiutowali trzej pozyskani zimą zawodnicy. Przez całe spotkanie naszej bramki bronił Martin Herman, który nie ustrzegł się błędu przy trzecim golu (kto wie, co by się stało, gdyby nie wychodził na 16. metr tylko spokojnie czekał na rozwój sytuacji).Wielka nadzieja otwockich kibiców, czyli Krzysztof Kuźmińczuk, nie odmienił losów spotkania kiedy po przerwie pojawił się na boisku. W końcówce mieliśmy również okazję oglądać pozyskanego niedawno Bartłomieja Pacuszkę. Z ocenami nowych graczy poczekamy jednak do czasu, kiedy rozegrają większą liczbę spotkań i spokojnie wkomponują się do zespołu.

Mimo przegranej jest jedna rzecz, która może cieszyć. Na stadionie przy Sportowej wreszcie zawitała liczna grupa kibiców. Dla takiego klubu jak nasz, każdy kupiony bilet i przychód uzyskany w ten sposób jest bardzo ważny. W rundzie jesiennej frekwencja wahała się w granicach 300-500 osób na mecz. W sobotę natomiast na trybunach zasiadło ok. 1000 osób. Widoczna jest więc w tej kwestii poprawa i mamy nadzieję, że kibice nie zniechęcą się kiepskim wynikiem meczu z Olimpią i równie licznie stawią się na kolejnych meczach.

powrót

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750