Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
OKS 1945 Olsztyn - OKS Otwock 2010.05.18 21:41:31

Już w środę OKS rozegra swój kolejny mecz II ligi. Tym razem czeka nas podróż do Olsztyna w którym zagramy z OKS-em 1945.

AKTUALNOŚCI

Rywale obecnie plasują się na 11 miejscu z dorobkiem 35 punktów. W kwestii strzelonych bramek mamy zdecydowanie lepszy bilans od rywali, a 3 ostatnie mecze między tymi klubami zakończyły się naszym zwycięstwem. Drużyna z Olsztyna w ostatnich 4 meczach zdobyła tylko 2 punkty nie strzelając żadnej bramki. Mimo że wszystkie statystyki przemawiają za naszym zwycięstwem mecz może okazać się wcale nie taki łatwy. Olsztynianie nie są pewni pozostania w lidze, dlatego każde punkty w ich wypadku są teraz na wagę złota.

KADRA

PODSTAWOWE INFORMACJE

Data założenia: 15 lipca 1945

Barwy: biało-niebieskie

Prezes: Marek Szter

Trener: Zbigniew Kieżun

POCZĄTKI KLUBU

15 lipca 1945 r. na (dzisiejszym) stadionie Gwardii odbył się pierwszy mecz piłkarski w Olsztynie, jedną drużynę stanowili kolejarze, drugą pracownicy spółdzielni spożywców Społem. Mecz ten dał początek dwóm pierwszym w mieście organizacjom sportowym: Kolejowemu Klubowi Sportowemu (dzisiaj Warmia) i Olsztyńskiemu Klubowi Sportowemu (Stomil, obecnie OKS 1945). Początek klubowi dała więc piłka nożna. Do czasu przyjęcia patronatu nad klubem przez Olsztyńskie Zakłady Opon Samochodowych, piłkarze nie przekraczali progów lig regionalnych.Wiosną 1973 roku klub zapewnił sobie awans do II ligi. Mniej więcej w tym czasie uzyskał on również nazwę Stomil. Pierwszy kontakt z II ligą trwał 2 sezony. Piłkarze nie osiągnęli w tym czasie większych sukcesów, w pierwszym sezonie zdołali zająć 12. miejsce wyprzedzając między innymi Wartę Poznań i Hutnik Kraków, w drugim natomiast uplasowali się na 15. pozycji i tym samym zostali zdegradowani do niższej klasy rozrywkowej. Przez następne lata Stomil ponownie próbował swych sił w niższych ligach regionalnych. W roku 1980 rozpoczęła się przygoda klubu z III ligą, która trwała aż do 1988 roku, gdy zwyciężając w rozgrywkach, klub po raz drugi w swej historii awansował do II ligi. Zajmując 11 miejsce w tejże klasie rozgrywkowej, ponownie zmuszony był do spadku. Następne dwa sezony to gra w III lidze.

STADION

Stadion Stomilu (oficjalnie nazywany Stadionem OSiR-u) został wybudowany w 1978 roku. Został otwarty podczas centralnych obchodów dożynek, które w tym właśnie roku odbywały się w Olsztynie. Na jego otwarcie, pomimo ulewnej pogody, przybyło kilkadziesiąt tysięcy olsztynian, których z trybuny honorowej pozdrawiali partyjni dygnitarze z towarzyszem Edwardem Gierkiem na czele.Z dużych wydarzeń jakie, oprócz wymienionych dożynek, gościł nasz stadion, należy wymienić finał Pucharu Polski. Rozegrany został 24 czerwca 1989 roku. Przy pięknej pogodzie komplet publiczności mógł obejrzeć pojedynek Legii z Jagiellonią, w którym padło aż 7 bramek (warszawianie wygrali 5:2).Stadion z lotu ptaka przypomina owal. Płytę boiska otacza asfaltowa bieżnia (pod koniec lat 90. rozgrywano na niej prolog Rajdu Kormoran przemianowanego później na Rajd Polski). Trybuna odkryta położona jest od strony fabryki Michelin i rozciąga się na oba łuki. Po przeciwległej stronie położona jest trybuna kryta, pod którą jest 3500 miejsc siedzących. Do trybuny krytej przylega budynek, w którym znajduje się hotel. Ponadto w pomieszczeniach pod trybuną krytą znajdują się lokale gastronomiczne, sale do konferencji prasowych, siedziba W-MZPN-u, Olsztyńskie Muzeum Sportu oraz siedziba klubu OKS 1945 Olsztyn.


Adres:  al. Piłsudskiego 69a
Pojemność: 16 800 miejsc (3.500 miejsc siedzących)
Wymiary boiska: 105 x 67 metrów
Ceny biletów: 10 złotych
Odległość między stadionami: 235 km

KIBICE

Obecnie w Olsztynie na mecze przychodzi ok.1000 osób. Jest również dobrze zorganizowana grupa szalikowców.źródło zdjęć i informacji o klubie : stomil.olsztyn.pl

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci