Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Punkt z meczu z Nadarzynem stał się faktem !! 2007.11.16 12:45:59

Jak już wcześniej informowaliśmy, komisja MZPN w dniu wczorajszym podjeła decyzję w sprawie walkowera z meczu OKS Otwock - GLKS Nadarzyn. O spotkaniu z komisją i sprawami związanymi z OKS, rozmawialiśmy z prezesem Franciszkiem Stokowskim.

Panie prezesie proszę nam powiedzieć, jak zakończyła się wreszcie historia z odebranym punktem z meczu OKS Otwock – GLKS Nadarzyn?

- Były trzy posiedzenia. Trzy razy jeździliśmy do MZPN. Pierwsze spotkanie było z komisją która nam odebrała punkt, i dość buńczucznie się zachowywała. Komisja ta utrzymała w mocy swoje stanowisko. Natomiast my napisaliśmy odwołanie, które rozpatrywała inna komisja, która rozsądnie rozpatrzyła nasze dowody i argumenty. Komisja uznała naszą rację, ale nie podjęła jeszcze żadnej decyzji chcąc przeanalizować spokojnie sprawę przez tydzień. Wczoraj dodatkowo został poproszony sędzia, który nie był na tym drugim posiedzeniu, My zgłosiliśmy naszego spikera który był naocznym świadkiem całego zajścia i który posiadał potrzebne notatki z tamtego meczu. Po wczorajszym rozpatrzeniu sytuacji oficjalnie przywrócona nam utracony punkt.

Proszę nam jeszcze raz przypomnieć, co było przyczyną tego całego zamieszania?

- Przyczyną całego zamieszania był sędzia który źle wpisał zmiany w meczu, z których wynikało iż na boisku w pewnej chwili występował tylko jeden młodzieżowiec a powinno ich być co najmniej dwóch.

Można powiedzieć, iż sprawiedliwości stało się zadość.

- Dokładnie tak. Został nam przywrócony punkt który uczciwie wywalczyliśmy na boisku, na to miast Nadarzynowi zostały odebrane dwa. Dzięki tej zmianie, wyprzedziliśmy Nadarzyn punktami i zrównaliśmy się z Mazurem Karczew, ustępując im tylko gorszym bilansem bramkowym.

Jak zarząd ocenia mijającą rundę?

- Nigdy nie jest tak, aby nie mogło być lepiej. To drugie miejsce w lidze należy ocenić wysoko, aczkolwiek były pewne wpadki, jak dwie porażki na wyjazdach, lub kilka remisów. Gdyby nie te nieliczne wpadki jak np. w Płońsku z najsłabszą drużyną ligi, powinniśmy być zdecydowanym liderem, z przewagą ok. 5 punktów. Wtedy ocena była by jeszcze wyższa, jednak generalnie trzeba ocenić pozytywnie tą rundę zaznaczając, iż oficjalnej oceny jeszcze nie wydajemy, gdyż zespół ma jeszcze do rozegrania jeden wyjazdowy mecz w Radomiu.

Panie prezesie, dwaj nasi kluczowi zawodnicy James Oamen i Chris Okafor Agu, są obecnie na testach w Górniku Łęczna. Czy już coś wiadomo na temat ich przyszłości?

- Z tego co mi wiadomo już do nas wrócili, lub są w drodze powrotnej i w dniu jutrzejszym zagrają z Bronią Radom. Ich przyszłość rozstrzygnie się po powrocie z Łęcznej. Mamy dobry kontakt z trenerem Chrobakiem który prowadzi Górnik Łęczna. Tak więc jeśli będzie on zainteresowany pozyskaniem któregoś z naszych zawodników, nie będziemy im robili z tego powodu większych problemów.

Wśród kibiców chodzą plotki jakoby Agu – Okafor był tak związany z naszym klubem, iż w każdej chwili będzie mógł odejść bez żadnej kwoty odstępnego?

- Nie, Chris ma z nami podpisany kontrakt tak jak większość piłkarzy. Jeśli znalazł by się chętny na tego zawodnika, na pewno OKS miałby z tego pewne korzyści finansowe.

Czy wiadomo w ogóle jak nasi piłkarze poradzili sobie na kilku dniowych testach w Łęcznej?

- Nie mamy żadnych potwierdzonych informacji odnośnie, Chrisa i Jamesa. Z pewnego źródła wiem, iż podobno bardzo dobrze zaprezentował się Gallardo z Mazura Karczew, która razem z naszymi piłkarzami był na tych że testach.

Ostatnie pytanie dotyczy transferów OKSu. Czy są przewidziane zakupy nowych piłkarzy do drużyny?

- Jak pokazała mijająca runda, potrzeba nam mocniejszej siły ognia. W tym kierunku przede wszystkim będziemy się kierować. Na dwu dniowych testach był już u nas napastnik z klubu Kmita Zabierzów. Kolejni zawodnicy będą jeszcze sprawdzani, jednak zbyt wcześnie aby mówić o jakiś konkretach.

 

autor: Daniel"piekarz"Piekarski 

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci