Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
II liga: Rywale trenują 2010.01.06 21:36:37

W bieżącym tygodniu kilka drużyn z naszej ligi rozpoczęło przygotowania do rundy wiosennej. Najwcześniej, bo w poniedziałek po Nowym Roku do zajęć treningowych zabrali się piłkarze Olimpii Elbląg i Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Zawodnicy Olimpii razem z grupą piłkarzy, którzy są przymierzani do gry w elbląskim klubie uczestniczyli w zajęciach terenowych, które poprowadził drugi trener Olimpii, Przemysław Marusa. W zajęciach nie brali udziału: Honorat Stróż, Andrzej Matwijów (dojechali wieczorem), Dominik Sobański (sprawy osobiste). W tym tygodniu na Agrikola 8 ma zawitać również kilku zawodników poza podanymi poniżej.

Zawodnicy testowani w Olimpii:
Michal Filo, Ľuboš Kupčík, Matej Rožník, Michal Vozár, Mykoła Dremluk, Ołeh Fedosow, Adrian Karankiewicz, Tomasz Malinowski, Dawid Ejike Okpara.

W poniedziałek, kilka minut po godzinie 13:00 zawodnicy Ruchu Wysokie Mazowieckie pod okiem nowego trenera Miroslava Čopjaka wyruszyli na boisko do pobliskiej Dąbrowy Wielkiej. Tam zaplanowano pierwsze zajęcia w 2010 roku.

Z nowych twarzy na inauguracyjnych zajęciach pojawili się Ilja Zítka oraz Krzysztof Filipek, którzy podpisali kontrakty z "Mlecznymi". Z drużyną trenował także Paweł Łukasik z OKS-u 1945 Olsztyn.

Do 15 stycznia Ruch trenuje na własnych obiektach. Potem wyjeżdża na zgrupowanie do Ciechocinka.

5 stycznia wzowili treningi zawodnicy Jezioraka Iława. W pierwszym treningu wzięło udział 21 piłkarzy. Trener Wojciech Tarnowski przygotował zawodnikom test wydolnościowy, w którym najlepszy wynik uzyskał Wojciech Figurski. W zajęciach udział wzięło dwóch nowych zawodników, to obrońcy: Piotr Gruszczyński (Tęcza 34 Płońsk) oraz Michał Lepczak (Concordia Elbląg).

Z aktualną kadrą Jezioraka trenowali również zawodnicy wypożyczeni jesienią do innych klubów: Kamil Ludwiczak (GKS Wikielec) oraz Sebastian Zawadzki (Sokół Ostróda). Obecny był również wychowanek iławskiego klubu, bramkarz Kamil Jędrzejewski a w środę do drużyny Jezioraka dołączył ukraiński obrońca Jewhen Czupryna.

Nieobecni z kolei byli, usprawiedliwieni wcześniej: Tomasz Staniszewski, Jacek Malanowski, Tomasz Zakierski, Jarosław Rzeźnikiewicz, Roman Kretow, Illa Alipow i Iwo Zubrzycki. Nie trenowali także Cezary Ruczyński (do maja leczy kontuzję - w meczu z Resovią zerwał więzadła w kolanie) oraz Maciej Pater (najprawdopodobniej wzmocni drużynę Młodej Ekstraklasy Polonii Warszawa).

W pierwszych w tym roku zajęciach wzięli udział: Remigiusz Sobociński, Tomasz Radziński, Wojciech Figurski, Piotr Dymowski, Arkadiusz Klimek, Jakub Drzystek, Maciej Kula, Dawid Kowalski, Krzysztof Kressin, Piotr Wróbel, Bartosz Dobroński, Tomasz Sedlewski, Tomasz Kolibowski, Kamil Tomczyk, Piotr Rybkiewicz, Arkadiusz Kuciński, Kamil Ludwiczak, Sebastian Zawadzki, Kamil Jędrzejewski, Michał Lepczak i Piotr Gruszczyński.

Także 5 stycznia na boiska wybiegli gracze rzeszowskiej Stali.

W treningu udział wzięli powracający z wypożyczeń do innych klubów Mateusz Rzucidło, Taras Mazur oraz Miłosz Lewandowski. Całkiem nowych twarzy jednak zabrakło.

Piłkarze oraz trenerzy spotkali się o 13:30 i najpierw odbyła się blisko godzinna narada w szatni. Dopiero po tym zaczęły się trwające półtorej godziny zajęcia na świeżym powietrzu. Uczestniczyło w nich 32 piłkarzy, a wśród nich kilku juniorów. Brakowało natomiast Ireneusza Grybosia, który wciąż odczuwa skutki choroby, a także Serges'a Kiémy i Mby Chukwuemeki Ukonu, którzy mają urlopy do końca tego tygodnia.

Do 23 stycznia, kiedy rzeszowianie wyjadą na tygodniowy obóz do Czudca, Stal będzie trenowała raz dziennie na własnych obiektach. Po obozie natomiast zacznie się seria meczów sparingowych, a pierwszy z nich "stalowcy" zagrają 30 stycznia ze Spartakusem Szarowola.

Plan sparingów Stali Rzeszów:
30 stycznia - Spartakus Szarowola,
3 lutego - Górnik Łęczna,
6 lutego - Hetman Zamość,
10 lutego - Siarka Tarnobrzeg,
13 lutego - Stal Mielec oraz MKS Kańczuga,
17 lutego - Wisłoka Dębica oraz Stal Stalowa Wola,
20 lutego - Partyzant Targowiska,
24 lutego - Stal Sanok,
27 lutego - Unia Nowa Sarzyna.

W tym samym czasie, co OKS (12 stycznia) do treningów powrócą piłkarze Wigier Suwałki.
Wigry przez pierwszy tydzień będą trenować na obiektach w Suwałkach. Następnie udadzą się na zgrupowanie do litewskiego Mariampolu, gdzie będą mieli doskonałe warunki do treningu w hali z pełnowymiarowym boiskiem.

Na Litwie Wigry wezmą udział w turnieju Euroregion Niemen Cup 2010 z udziałem dwóch polskich i dwóch litewskich drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Plan sparingów Wigier:
21 stycznia - półfinał turnieju Euroregion Niemen Cup 2010 (Wigry Suwałki - Czarni Olecko).
23/24 stycznia - finał lub mecz o 3. miejsce turnieju Euroregion Niemen Cup 2010 (Wigry Suwałki - Sūduva Marijampolė/Alytis Alytus).
29 stycznia - Jagiellonia Białystok (Białystok).
6 lutego - FC Šiauliai (Mariampol).
10 lutego - FBK Kaunas (Mariampol).
13 lutego - Banga Gargždai (Mariampol).
7 lutego - Tauras Tauragė (Mariampol).
20 lutego - Sūduva Marijampolė (Mariampol).
27 lutego - Sokół Sokółka (Suwałki).


źródła: Sportowe Tempo, Jeziorak Iława, Wigry Suwałki, e-Olimpia, Gazeta Współczesna

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci