Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Historia klubowych stron internetowych 2009.12.14 22:45:23

W związku z przerwą zimową i brakiem ważniejszych wydarzeń związanych z klubem chcielibyśmy zainteresować kibiców OKS także luźniejszymi tematami związanymi z naszym klubem. W niniejszym artykule przedstawiamy historię obecności naszego klubu w internecie.

Być może nie wszyscy kibice wiedzą, że pierwsza strona internetowa Otwockiego Klubu Sportowego -  oksotwock.prv.pl, w tamtym okresie jedyna i oficjalna, powstała już w 2001 roku. Jak na ówczesne czasy, w których często nawet znane kluby nie posiadały własnych stron internetowych, była to bardzo dobra strona - przejrzysta, łatwa w nawigacji i często aktualizowana. Warto nadmienić, że byliśmy prawdopodobnie jedynym klubem w lidze (liga okręgowa, grupa siedlecka) posiadającym serwis internetowy. Wymiana poglądów między kibicami odbywała się wtedy na księdze gości. Stronę prowadziła osoba związana z klubem (o ile się nie mylę był to prezes Franciszek Stokowski). Niestety po jakimś czasie wstrzymano aktualizację serwisu z nieznanych powodów.
 
oksotwock.prv.pl w 2002 roku

Wtedy właśnie, na początku 2003 roku kilku kibiców postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce czego owocem była nowa strona, nieoficjalna, tworzona hobbystycznie. Mowa tu o stronie localinfo.boo.pl. Był to protoplasta kolejnego serwisu, mianowicie otwockfans.prv.pl, który zresztą "wisi" w sieci po dziś dzień pozostając teraz wizytówką i archiwum informacji o otwockich kibicach z lat 2003-2008 z obszerną galerią zdjęć.
 
otwockfans.prv.pl - 2003 rok

Otwockfans.prv.pl odegrał istotną rolę w informowaniu kibiców o tym, co się dzieje w klubie (w szczytowych okresach popularności działał nawet czat, na którym często dochodziło do wymiany poglądów kibiców z całej ligi). Na stronie działało forum i często aktualizowana galeria. Do tego dochodziły rozbudowane działy o historii klubu, księga gości, ogólne informacje o klubie, tabela ligowa, terminarz, informacje o stadionie itp. Działalność wspomnianego serwisu pobudziła także do działania istniejącą jeszcze oksotwock.prv.pl, na której w 2003 roku zmieniona została szata graficzna i... w zasadzie na tym pobudzenie się skończyło, ponieważ aktualności, jeżeli już się pojawiały to były gorszej jakości niż w latach 2001-2002.
 
otwockfans.prv.pl - 2004 rok

W tak zwanym międzyczasie, w 2006 roku powstał serwis, na którym właśnie się znajdujemy. Oksotwock.pl powstał jako oficjalna strona, z planem, że taką zostanie stale, a osoba prowadząca będzie pobierała za swoją pracę wynagrodzenie. Skończyło się na tym, że strona jako oficjalna, działała przez rok - w tym czasie kilkukrotnie zmieniała się prowadząca osoba, momentami strona nie była aktualizowana przez kilka miesięcy, a ostatecznie klub nie dopilnował spraw technicznych, co nie wdając się w szczegóły, spowodowało że domena oksotwock.pl trafiła w prywatne ręce. Od tamtego czasu, mimo przejściowych kłopotów organizacyjnych (brak osób chętnych do pomocy), strona została rozbudowana o szereg nowych funkcjonalności - odświerzony wygląd, nowe działy, forum.
 

oksotwock.pl - 2006 rok

Przedzierając się przez gąszcz internetowych informacji w okolicach 2008 roku natrafiamy w sieci na bloga, prowadzonego za pomocą serwisu futbolowo.pl pod adresem otwockioks.futbolowo.pl. Blog ten prowadzony był przez kibica, zapaleńca, który oczywiście także prowadził go hobbystycznie. Strona ta trafiła w bardzo dobry dla siebie okres, w którym oksotwock.pl był serwisem nieaktualizowanym. Dzięki otwockioks.futbolowo.pl można było dowiedzieć się co jakiś czas czegoś ciekawego o OKS-ie, jednakże często były to informacje chaotyczne, a system komentarzy, w których dominowały "dyskusje" na poziomie rynsztoka nie podnosił wartości strony.

otwockioks.futbolowo.pl - 2009
 
Łatwość w prowadzenia bloga na serwisie futbolowo.pl spowodowała, że niebawem powstała kolejna strona, tym razem pod adresem oksotwock.futbolowo.pl - doszło do zadziwiającej sytuacji, kiedy na raz aktualizowane były trzy strony dotyczące OKS-u (ponownie działająca strona oksotwock.pl i dwie na futbolowo.pl). "Futbolowa(.pl)" gorączka zakończyła się tym, że otwockioks.futbolowo.pl wisi w sieci nieaktualizowana od października a na oksotwock.futbolowo.pl raz na jakiś czas pojawi się aktualność, lecz oglądalność strony jest bardzo mała. Na szczęście prowadzący tego bloga wyraził chęć zasilenia szeregów redakcji oksotwock.pl, czekamy na materiały i owocną współpracę.
 
oksotwock.futbolowo.pl - 2009

Odkąd oksotwock.prv.pl przestał być aktualizowany i faktycznie istnieć w sieci oraz odkąd oksotwock.pl stała się nieoficjalną stroną prowadzoną przez kibiców, klub nie posiadał swojej oficjalnej witryny. Zmieniło się to jakieś 2 miesiące temu, kiedy pod adresem oksotwock.eu powstała oficjalna strona Otwockiego Klubu Sportowego. Wszystko było by pięknie, gdyby nie fakt, że strona jest kompletnie nieaktualizowana, teksty dotyczące historii i informacji o klubie zostały skopiowane z oksotwock.pl a na zdjęciu na głównej stronie widnieją trybuny z meczu reprezentacji polski, na którym widać flagę... Czarnych Jasło. Pozostawię to bez komentarza.
 
oksotwock.eu - 2009
 
W treści powyższego artykułu kilkakrotnie odnosiłem się do serwisu oksotwock.pl - pozwolę sobie przybliżyć aktualną sytuację tej strony. Jest to strona nieoficjalna, prowadzona przez kibiców. W dziale "redakcja" można zauważyć, że osób zaangażowanych w działalność serwisu jest sporo - to cieszy, dobrze że udało się zebrać kilka osób, które bezinteresownie poświęcają swój czas, żeby ułatwić przepływ informacji i ukazać w pozytywnym świetle nasz klub w internecie. Z tego miejsca dziękuję wszystkim redaktorom i osobom współpracującym, a także osobom z klubu, które udostępniają nam informacje. Dobra robota!
 
autor: patryk@oksotwock.pl
Zrzuty ekranu zaprezentowane w artykule powstały przy pomocy strony web.archive.org

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci