Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Podsumowanie jesieni 2009 2009.11.26 20:26:52

Runda jesienna dla piłkarzy OKS-u Otwock dobiegła już końca. Były chwile radości, szczęścia, ale i też chwile smutku. Zapraszam na podsumowanie rundy jesiennej.

Po pechowo przegranych barażach z GKS Jastrzębie o 1 lige Oks był głównym faworytem do awansu. Liczono,że zespół trenera Dzwigały bez problemu będzie liderem 2 ligi gr. wschodniej z kilku punktową przewagą.
 
Początek ligi był dla nas wymarzony. Wygraliśmy pierwsze 4 mecze (w tym 3 na wyjezdzie) i byliśmy w czubie tabeli. W Pucharze Polski w rundzie przedwstępnej trafiamy na Stal Poniatowa, którą pokonujemy po dogrywce 4-3, dzięki złotej bramce Jana Enzelma. W rundzie wstępnej czeka na OKS lokalny rywal za miedzy - Mazur Karczew. Po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie piłkarze z Otwocka pokonują Mazur 1-0 i znów wielkie mecze w Pucharzr Polski zawitały po 2 latach przerwy do Otwocka.

W 1 rundzie zostaje nam przydzielony team Podbeskidzia Bielsko Białej. Jest to trudny zespół, ale do przejścia. Nie taki rywal straszny jak go malują. OKS walcząc jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem wygrał 2-1. Gola dającego awans strzelił Luke Uzoma. W Otwocku zapanowala radość.

W lidze natomiast nie szło już nam tak dobrze. Zespół grając na dwóch frontach był przemęczony i coraz częściej tracił punkty z niżej notowanymi drużynami. Na wyjezdzie wygrywaliśmy praktycznie wszystko natomiast na własnym boisku traciliśmy
punkty seriami.

W 10 kolejce OKS pokonuje w Nowym Dworze Mazowieckim Świt 1-0 i znów jest w czołówce tabeli. W 1/16 Pucharu Polski za przeciwnika mamy Łks Łódz. Jest więc okazja do rewanżu za porażkę w PP z 2007 roku. Zawodnicy trenera Dzwigaly znów serwują swoim kibicom piłkarski horror, ale tym razem z happy endem i po wyrównanym meczu i dobrej grze w pełni rewanżujemy się Łksowi za porażkę z przed 2 lat, wygrywając 3-2. Tym zwycięstwem Otwoccy zawodnicy zapisują się w historii klubu, dochodząc po raz pierwszy do 1/8 PP.

Po tym zwycięstwie przychodzą dwa mecze bez wygranej w lidze. Widoczny jest brak w drużynie klasowego napastnika, który by strzelił ok 10-12 bramek w sezonie.

W 1/8 Pucharu Polski Oks wylosowuje znaną w kraju markę - Ruch Chorzów. Kibice nie zawiedli i cały stadion 28.10.2009 gromadzi się, aby zobaczyć te historyczne wydarzenie. Otwocczanie walczą z "Niebieskimi" jak równy z równym, w pewnym momencie to Oks dyktuje warunki gry, ale przegrywamy minimalnie 0-1. Gdyby jednak Bartosz Bobrowski i Adam Warszawski wykorzystali swe sytuacje to Otwock cieszył by się z dalszego awansu a nie Ruch. No cóż pozostał niedosyt i skupienie na końcowych meczach w lidze. Niestety wypadły one słabo.

W 3 ostatnich spotkaniach u siebie zdobywamy tylko 1 punkt przegrywając niemal wygrane mecze. Spadliśmy na 6 miejsce w tabeli tracąc 6pkt do prowadzących Świtu i Niecieczy.

Teraz pozostaje dobrze przepracować okres zimowy, znaleźć dobrego snajpera i włączyć się o awans do 1 ligi bo to tylko interesuje trenera Dźwigałe i otwockich pilkarzy.

Oto strzelcy goli dla OKS-u w lidze i Pucharze Polski:

Gole w lidze:

Adam Warszawski 4
Bartosz Bobrowski 3
Piotr Sobótka 3
Piotr Stańczuk 3
Jan Endzelm 2
Uzoma Christian Luke 2
Jarosław Mazurkiewicz 2
Christian Okafor-Agu 2
Sebastian Kęska 1
Wojciech Wocial 1

Gole w Remes Pucharze Polski
Jan Endzelm 2
Wojciech Wocial 2
Jarosław Kęsek 1
Uzoma Christian Luke 1
Piotr Sobótka 1
Adam Warszawski 1

autor: Adam Zając

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci