LA - grupa rzutów
Ci??arowcy

18 kolejka II ligi - podsumowanie 2009.11.09 12:16:27

18 kolejka 2 ligi gr.wschodniej nie by?a zbytnio udana dla pierwszej trójki w tabeli: ?witu Nowy Dwór Mazowiecki, Lks-u Niecieczy oraz OKS-u Otwock. Pad?o w niej sporo, bo a? 27 bramek.

Do Otwocka przyjecha?a dru?yna Jezioraka I?awa. Zdecydowanym faworytem tego spotkania by? OKS. Sw? przewag? gospodarze udokumentowali w 18 minucie, kiedy to Adam Warszawski zapewni? im prowadzenie. Wydawa?o si?, ?e taka do?wiadczona dru?yna jak OKS b?dzie spokojnie kontrolowa?a mecz. Jednak nie do ko?ca okaza?o si? to prawd?. Pi?karze trenera Dzwigaly w 2 po?owie w odst?pie zaledwie 2 minut stracili dwie bramki i przegrali ostatecznie 1:2.

Druga mazowiecka dru?yna - ?wit, pojecha?a w "go?ci" do Hetmana Zamo??. Przed tym meczem liczono w Nowym Dworze Mazowieckim na wywiezienie ca?ej puli z Zamo?cia. ?wit dwukrotnie obejmowa? prowadzenie w tym meczu, ale po zaci?tej grze zremisowa? z Hetmanem 2:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdoby? Rafa? Krycko.

Inna dru?yna z czo?ówki - Bruk Bet Nieciecza podejmowa?a w Brzesku Okocimskiego. Zawodnicy z Ma?opolski obawiali si?, ?e b?dzie to dla nich trudne spotkanie i nie pomylili si?. Beniaminkowi dopiero w ostatniej minucie meczu, za spraw? Sebastiana Rygu?y uda?o si? wywiez? z Brzeska 1pkt, remisuj?c 1:1. Gospodarze na pewno czuj? po tym meczu spory niedosyt,bo zwyci?stwo by?o tak blisko.

Na 3 miejsce w tabeli wskoczy? natomiast Kolejarz Stró?e, który wygra? w Rzeszowie ze Stal? 2:1, cho? zwyci?stwo nie przysz?o mu w cale ?atwo. Stal obj??a prowadzenie ju? w 12 minucie za spraw? Ireneusza Grybosia i d?ugo je utrzymywa?a. Go?cie nie sk?adali broni i dopi?li w ko?cu swego. W 78 minucie gola na 1:1 zdoby? Bart?omiej Socha. Gdy wydawa?o si?, ?e spotkanie zako?czy si? remisem ten sam zawodnik w 90 minucie strzeli? gola daj?cego Kolejarzowi zwyci?stwo.

Inna rzeszowska dru?yna - Resovia zdoby?a wa?ne 3pkt, dzi?ki którym znalaz?a si? w ?cis?ej czo?ówce tabeli. Zespól z Podkarpacia pewnie pokona? OKS 1945 Olsztyn 2:0. W ko?cu w zespole Resovii obudzi? si? Sebastian Hajduk, który ostatni? bramk? zdoby? a? 6 kolejek temu, w meczu derbowym ze Stal?. Warto równie? podkre?li?, i? dru?yna Resovii jest nie pokonana od 12 kolejek!

Ostatni? dru?yn?, która j? pokona?a by? Ruch Wysokie Mazowieckie. Dru?yna z Wysokiego Mazowieckiego dopisa?a od swego konta kolejne 3 pkt. Tym razem Ruch gra? w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejsz? Concordi? i wygra? 2:1 po bramkach Marka Twardowskiego i Tomasza Bzd?gi. Ta wygrana sprawi?a, ?e Ruch jest na 5 miejscu w tabeli, maj?c tyle damo pkt co Resovia.

Inny zespól z województwa ?ódzkiego - Sokó? Aleksandrów ?ódzki pokona? u siebie Pelikana ?owicz 3:1. Dru?yna z ?owicza co? nie mo?e odnalez? formy z pocz?tku sezonu i przegra?a ju? po raz 5 z rz?du.

W meczu,który mo?na okre?li? hitem w dolnej cz??ci tabeli GKS Jastrz?bie do?? niespodziewanie uleg? na w?asnym boisku Przebojowi Wolbrom 2:4, chocia?
prowadzi? 2:0. No có? mile z?ego pocz?tki - jak mówi przys?owie.

Na 15 listopada zosta?o prze?o?one spotkanie Wigier Suwa?ki z Olimpi? Elbl?g, z
powodu choroby zespo?u go?ci.

W 19 kolejce b?d?cej ju? ostatni? seri? spotka? w tej rundzie (mecze 11 listopada) najciekawiej powinno by? w meczu Resovii Rzeszów ze ?witem Nowy Dwór Mazowiecki.

autor: Adam Zaj?c

powrót

OKS Otwock prowadzi ca?oroczny nabór do dru?yn m?odzie?owych w pi?ce no?nej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy te? na treningi lekkoatletyczne dzieci i m?odzie? w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela tak?e trener Bo?ena Dziubi?ska tel. 606308750