Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
OKS Otwock - Kolejarz Stróże (zapowiedź) 2009.10.29 22:21:06

Po wielkich, pucharowych emocjach przyszedł czas powrotu do ligowej rzeczywistości. W kolejnym meczu OKS Otwock podejmie na własnym boisku drużynę z czołówki grupy wschodniej drugiej ligi – Kolejarza Stróże. Po 16 rozegranych kolejkach zespół ten zajmuje 5 lokatę w tabeli, ze stratą 6 punktów do liderującego LKS-u Nieciecza i 3 punktów do drużyny z Otwocka. Co więcej, zespół ze Stróż dobrze spisuje się na wyjazdach, więc w sobotę czeka nas ciekawie zapowiadająca się konfrontacja.

W kadrze Kolejarza można znaleźć kilka dość znanych nazwisk. Przede wszystkim uwagę przyciąga postać szkoleniowca, Jarosława Araszkiewicza – byłego piłkarza między innymi Lecha Poznań, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, MSV Duisburg, a także kilku mniej znanych klubów izraelskich i tureckich. Wśród zawodników warto bliżej przyjrzeć się grającemu w linii pomocy Dawidowi Florianowi (kilka występów w ekstraklasie w barwach Lecha Poznań, do Stróż przeszedł ze Znicza Pruszków) oraz napastnikom: mającemu za sobą grę w zespole Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa Pawłowi Kozubowi, Mariuszowi Mężykowi (kilkanaście występów w ekstraklasie w barwach Polonii Bytom) i znanemu z wieloletniej gry w Odrze Wodzisław Bartłomiejowi Sosze, który z 7 zdobytymi dotychczas golami zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji strzelców naszej ligi.

HISTORIA

Klub powstał 2 sierpnia 1949 roku jako TKS (Terenowe Koło Sportowe) Kolejarz Stróże. W 1970 roku nazwa ta została zmieniona na KKS (Kolejowy Klub Sportowy) Kolejarz Stróże, by w 1999 roku zostać skróconą do KS (Klub Sportowy) Kolejarz Stróże. Można uznać, że nazwa ta obowiązuje do dnia dzisiejszego (przez krótki okres dodawano do niej jeszcze skrót S.S.A.- sportowa spółka akcyjna).
    
Jeśli chodzi o sportowe dzieje naszego sobotniego rywala, przez pierwsze pięćdziesięciolecie swojego istnienia Kolejarz Stróże występował na różnych szczeblach regionalnych rozgrywek w Małopolsce. Dość powiedzieć, że jeszcze w sezonie 2001/ 2002 klub zajął trzecie miejsce w tabeli nowosądeckiej ligi okręgowej, o 21 punktów przegrywając walkę o awans z Koroną Szczyrzyc. Sezon później udało się wygrać całe rozgrywki i awansować do nowosądecko-tarnowskiej grupy IV ligi. W sezonie 2003/2004 beniaminek radził sobie bardzo dzielnie i na koniec rozgrywek zajął wysoką drugą lokatę, wyprzedzając między innymi Unię Tarnów i Tarnovię, a ustępując o 7 punktów innemu obecnemu drugoligowcowi – Okocimskiemu Brzesko. Sezon 2004/ 2005 to zwycięstwo w czwartoligowej rywalizacji i mecze barażowe o awans do trzeciej ligi, w których Kolejarz Stróże zmierzył się z krakowską Garbarnią. W pierwszym, rozegranym na wyjeździe meczu zespół ze Stróż poniósł porażkę (1-2), lecz kilka dni później na własnym boisku, w obecności 2000 fanów odniósł zwycięstwo 2-0 i historyczny awans stał się faktem.
   
Na trzecioligowych boiskach klub zadebiutował w sezonie 2005/2006, zajmując na koniec sezonu miejsce w środku tabeli z relatywnie bezpieczną przewagą nad spadkowiczami. Kolejne rozgrywki (2006/2007) poszły za to o wiele lepiej, bo na finiszu rozgrywek Kolejarz ustępował w tabeli jedynie Motorowi Lublin i tym samym wywalczył sobie prawo gry w barażach o II ligę. Niestety, zakończyły się one niepowodzeniem, a zbyt silnym rywalem okazała się Stal Stalowa Wola (po domowym zwycięstwie 2-0, zaskakująco wysoka porażka na wyjeździe 0-4). W kolejnych rozgrywkach zespół zajął 3 lokatę, zapewniając sobie tym samym „awans” do nowoutworzonej II ligi. Ostatni sezon to 7 miejsce w tabeli grupy wschodniej. Warto jeszcze wspomnieć, że w obecnym sezonie Kolejarz Stróże miał po raz pierwszy sposobność gry na szczeblu centralnym piłkarskiego Pucharu Polski – po rozprawieniu się z zespołem Nidy Pińczów (1-1 i 5-3 w karnych na wyjeździe) w rundzie przedwstępnej, surowej lekcji piłkarzom ze Stróż udzielił Ruch Radzionków, wygrywając na własnym boisku 5-0.

KIBICE

„Młyn” Kolejarza Stróże na meczach u siebie liczy do 50 osób, natomiast jeśli chodzi o wyjazdy, to nie wiadomo nic o takowych, jeśli chodzi o mecze ligowe w obecnym sezonie. W zeszłym czyniono próby wyjazdów na mecze do bliżej leżących miast (między innymi kilkanaście osób w Pińczowie). Niestety, nie możemy napisać nic konkretnego o ewentualnych zgodach, czy też kosach fanów ze Stróż.

Gdyby ktokolwiek był w stanie uzupełnić skromne informacje, które zostały tu podane, redakcja serwisu oksotwock.pl bardzo prosi o kontakt.

autor: jacekaga
źródło: wikipedia.pl, 90minut.pl, oksotwock.pl, kolejarzstroze.pl, mojestroze.republika.pl

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci