Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Z Rymkiem przez kibicowską Polskę (Bierwce) 2009.10.24 10:00:40

Witam! Na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców i sympatyków OKS-u. Pagnę podzielić się z wami swoimi wspomnieniami z kibicowskiego szlaku. Myślę że będzie to ciekawy cotygodniowy cykl. Tak więc startujemy.

MIRAX BIERWCE - OKS OTWOCK (jesień'03)
Był to mój pierwszy wyjazd za OKS-em. W piękne, wrześniowe popołudnie stawia się nas 5 osób pod budynkiem klubowym i ruszamy do podradomskiej wsi autokarem razem z piłkarzami (te czasy już nie wrócą). Podróż mija głównie na konsumpcji złocistego napoju, który jak wiadomo jest najlepszym przyjacielem każdego kibica i pomaga w dopingowaniu :). Na miejsce dobija jeszcze jeden kolega samochodem oraz juniorzy OKS-u rocnik '87, którzy wracają ze swojego meczu w Radomiu i którzy rownież dopingują.

W sumie jest nas 20 osób. Po przyjeżdzie na miejsce udajemy się do mijscowego sklepiku po kolejne porcje browca i zajmujemy miejsca na "stadionie", naprzeciwko miejscowych. W tym miejscu należy się wyjaśnienie owego cudzysłowu. Otóż nie wiem jakim cudem klub z Bierwc uzyskał licencję na grę w MLS, ale nie stwierdziliśmy tam jakichkolwiek trybun, a boisko było ogrodzone foliową taśmą. Budynek klubowy i szatnie niegdyś musiały spełniać funkcję budynków gospodarczych jakiegoś gospodarstwa rolnego.

Tak więc kiedy zajęliśmy wspomniane miejsca pojawiła się ochrona (tak, tak mieli ochronę), która stwierdziła iż nie możemy tam stać i proszą nas o zajęcie miejsc po drugiej stronie. Po krótkiej wymianie zdań przechodzimy jednak na ową drugą stronę. Idąc tam pozwoliłem sobie głosno wyrazić zdanie o w/w "szatniach", twierdząc iż są przerobione z obory, co nie spodobało się miejscowemu chamowi. Jednak tym razem skończyło się tylko na utarczkach słownych.

Wreszcie zaczyna się mecz. Z braku miejsca wywieszamy dwie flagi na siatce za nami i jedziemy z dość dobrym jak na naszą liczbę dopingiem. Mamy też dwie flagi na drzewcach. Słysząc nasz doping miejscowy spiker zaczął się drzeć do mikrofonu "Mirax!, Mirax!"- dobry i taki doping kiedy nie ma innego :). W czasie meczu odpalamy na raty trochę pirotechniki (wulkany, petardy) i rzucamy konfetti. Nie podoba się to ochroniarzwi, który mówi ze ma prośbę abyśmy tego nie robili, dodając grożnie "to na razie jest prośba".

Sam mecz miał dramatyczny przebig i obfitował w bramki (wygraliśmy 4:3). W pewnym momencie zaczynają się zbierać miejscowi "władcy dyskotek", którzy to zaczynają uskuteczniać napinkę. Nie da się opisać tych typów, trzeba było ich zobaczyć. Ich cechą charakterystyczną było to, że każdy nie miał mniej więcej połowy zębów :). Co ciekawe chamy mimo że ich wieś znajduje się pod Radomiem zaczynają skandować... "Wisła Kraków".

Mecz zbliżał się ku końcowi, wśród chłopków coraz bardziej się "gotowało". Kulminacją były butelki które poleciały w naszą stronę, po czym we wszystko wmieszała się ochrona. Po zakończonym meczu świętujemy z piłkarzami zwycięstwo, po czym już nie niepokojeni przez nikogo udajamy się w drogę powrotną.

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci