Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Na stadionach: 10-11 październik 2009.10.12 22:25:33

Kolejna kolejka naszej II ligi, na której wieje nudą. Częściowo przyczyną może być fakt, że w ten weekend grała reprezentacja i niektóre ekipy wybrały się do Pragi. W dzisiejszym podsumowaniu poświęcamy więcej miejsca właśnie spotkaniu reprezentacji.

LKS Nieciecza - Stal Rzeszów (81)
Olimpia Elbląg - GKS Jastrzębie (15)
Pelikan Łowicz - Jeziorak Iława (0)
Ruch Wysokie Maz. - OKS Otwock (0)


ŚWIT NDM - Concordia (0)
Gospodarzy około 40 osób w młynie.

Czechy - Polska (3000)
Do Pragi ruszamy już w piątek w godzinach popołudniowych. Razem z nami w autokarze standardowo już przedstawiciele mniejszych ekip z województwa mazowieckiego (Olimpia Warszawa, Mazur Karczew, Orzeł Parysów, Jutrzenka Cegłów), "niezrzeszeni" (Wołomin, Grójec, Garwolin itd.) i jednostki z takich ekip jak Lechia Gdańsk, Ujpest Budapeszt czy Widzew Łódź.
 
http://i36.tinypic.com/18235x.jpg
część wycieczki na jednym z postojów
 
Droga do granicy przebiega spokojnie, w lekko melanżowej atmosferze. Na jednym z postojów spotykamy autokar Jagielloni Białystok (w sumie jechało ich 3 autokary i busy), jednakże obywa się bez zgrzytów z powodu układu na Kadrę.

Niewielkie problemy zaczynają się nad ranem na granicy Polsko - Czeskiej, gdzie zostajemy poddani kontroli i sprawdzeni. Po niecałej godzinie możemy ruszać dalej. Nie zajechaliśmy zbyt daleko, ponieważ kilkanaście km. przed Pragą czeka nas kolejna kontrola w wyniku której jedna osoba ma zostać zawrócona do granicy z powodu braku dokumentów (na szczęście przed meczem Policja zawozi go pod stadion i wraca z nami) a 2 inne dostają mandaty po 3000Kc za zniszczone dowody osobiste. Na tym punkcie kontrolnym spędzamy sporo czasu, wraz z innymi autokarami i autami z kibicami z Polski. Mamy szczęście i możemy kontynuować podróż, dostajemy niewielką eskortę. Jak później się dowiadujemy nie wszyscy mieli to szczęście i w sumie jakieś 300 osób zostaje zawróconych na granicy albo już w Czechach (taki los spotkał autokary Lecha Poznań, Wisły, Cracovii i Śląska Wrocław).

W samej Pradze mamy jeszcze sporo czasu do meczu i do zbiórki kibiców, więc cześć udaje się kombinować bilety, część zwiedzać miasto (Praga jest przepiękna!) a reszta... kontynuować wesołą zabawę z browarkami w tle.

http://i35.tinypic.com/t6zfcx.jpg
zbiórka przed meczem
 
http://i36.tinypic.com/2f0aigx.jpg

Czas mija dosyć szybko i udajemy się na zbiórkę kibiców na Starym Mieście. Na miejscu jest już spora grupa kibiców, widać wiele większych i mniejszych ekip z Polski. Najbardziej widoczna była koalicja Arki, Polonii Bytom i Zagłębia Lubin. W pewnym momencie wynikło małe zamieszanie, agresywna Czeska policja odgradza kordonami część kibiców. Niewiele później wszyscy ruszają biało-czerwonym pochodem w stronę stadionu. To co się działo w drodze i pod samym obiektem jest opisane na wielu forach i stronach internetowych więc nie będę powtarzał informacji. Nadmienię tylko, że z naszego autokaru nikt nie został zatrzymany a na stadion udało się wejść około połowie osób. Reszta oglądała mecz w barach na terenie Pragi lub stała pod stadionem otoczona kordonem Policji.

http://i33.tinypic.com/28km24m.jpg
przemarsz na stadion

Po meczu mieliśmy zbiórkę na moście "Legii" (miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo ;-) ) i z tamtąd nie niepokojeni udajemy się w drogę powrotną do Polski. W pewnym momencie wpadamy jeszcze na szatański pomysł, żeby udać się od razu na wyjazd OKS-u, ale zmęczenie i zdrowy rozsądek wygrywają więc wracamy do Otwocka.

http://i37.tinypic.com/2upcolk.jpg

Podsumowując - ciekawy wyjazd, warto jeździć na Kadrę, szczególnie na wyjazdy. Do następnego!
 
KILKA FILMIKÓW
 
 
przemarsz
 
na zbiórce
 
doping pod koniec meczu

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci