Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Ruch Wys. Maz. - OKS Otwock (zapowiedź) 2009.10.08 22:04:49

Po odniesionej na własnym boisku porażce 0-2 z rewelacją rozgrywek- LKS Nieciecza, piłkarze OKS-u Otwock jadą szukać punktów na boisku kolejnej drużyny z czołówki tabeli. Piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie po 13 rozegranych kolejkach zajmują piąte miejsce w tabeli grupy wschodniej drugiej ligi, ze stratą jednego punktu do naszego klubu. Widać więc jak na dłoni, że niedzielne spotkanie będzie miało spory ciężar gatunkowy.

Drużyna Ruchu Wysokie Mazowieckie to swoisty konglomerat zawodników wyróżniających się w mniejszych klubach i stamtąd ściągniętych do Ruchu oraz piłkarzy, którym nie udało się zaistnieć w większych klubach, gdzie ich występy ograniczały się do drużyny rezerw, tudzież Młodej Ekstraklasy. Do najbardziej doświadczonych zawodników należą bramkarz Artur Holewiński (ma na koncie pobyt między innymi w Widzewie Łódź), obrońca Przemysław Kołłątaj, pomocnik Arkadiusz Żaglewski i napastnik Wojciech Kobeszko (przez wiele lat zawodnik Jagiellonii Białystok). Najlepszym strzelcem drużyny jest Michał Twardowski, który w dotychczasowych rozgrywkach zdobył 4 bramki.
    
Grający na swoim boisku Ruch Wysokie Mazowieckie to trudny przeciwnik – dość powiedzieć, że w obecnym sezonie drużyna zanotowała pięć „domowych” zwycięstw i dwa remisy. Nikomu nie udało się wywieźć kompletu punktów ze stadionu przy ulicy 1 Maja. Miejmy nadzieję, że passę tą przełamią piłkarze z Otwocka.

HISTORIA

Początki futbolu w Wysokiem Mazowieckiem to rok 1938, kiedy to piłkarze Policyjnego Klubu sportowego rozegrali kilka gier towarzyskich z okolicznymi drużynami. Po drugiej wojnie światowej założono klub „Błyskawica”, który w 1948 roku zmienił nazwę na... „Zetempowiec”. W 1950 roku zanotowano kolejną zmianę szyldu – tym razem na „Ogniwo”. W tamtych czasach klub był powiązany z Komendą Straży Pożarnej. Lokalnym rywalem „Ogniwa” była związana z milicją Gwardia Wysokie Mazowieckie.

W roku 1955, z połączenia obydwu klubów powstał Ruch Wysokie Mazowieckie. Przez lata klub ten funkcjonował pod wieloma, bardzo zróżnicowanymi nazwami.
Lata 1957-1961 to Ruch-Budowlani, okres od 1961 do 1964 to LZS Społem, kolejne nazwy to LKS Ruch (1964-1967), Międzyzakładowy Klub Sportowy Ruch (1967-1992), Klub Sportowy Ruch (1992-1996), Mlekovita-Ruch (1996-2000), KS Mlekovita Wysokie Mazowieckie (2000-2006) i KS Freskovita Wysokie Mazowieckie (2006-??). Na szczęście, w przeróżnych klasyfikacjach klub występuje pod tradycyjną nazwą Ruch Wysokie Mazowieckie.
   
Przez większość swojej historii, klub zaliczał się do grona drużyn występujących w niższych, regionalnych ligach. Awans do trzeciej ligi zanotowano w roku 2003, gdy piłkarze Ruchu wygrali czwartą ligę (grupa podlaska) z przewagą 3 pkt nad Hetmanem Białystok. W pierwszym sezonie na trzecioligowych boiskach drużyna Ruchu do ostatniej chwili broniła się przed spadkiem -  pozostanie w gronie trzecioligowców zapewniło dopiero zwycięstwo 3-0 nad Olimpią Elbląg w barażowym meczu na stadionie ŁKS-u Łódź.
   
Podobny scenariusz miał sezon 2004/2005 – drużyna uplasowała się tuż nad straefą spadkową, mając jedynie 2 pkt przewagi nad zdegradowaną Warmią Grajewo. W 2006 roku udało się zająć wysoką, czwartą lokatę w tabeli, a sezon 2006/2007 zakończono na szóstym miejscu. W 2008 roku drużyna zajęła drugą lokatę w lidze, jedynie stosunkiem bramek ustępując liderowi- Dolcanowi Ząbki. Tym samym drużyna wywalczyła prawo gry w grupie wschodniej „nowej” drugiej ligi. We wspomnianym sezonie miał jeszcze miejsce ważny dla sympatyków Ruchu W.M. mecz – w pierwszej rundzie Pucharu Polski drużyna z Wysokiego Mazowieckiego trafiła na Jagiellonię Białystok i w obecności 1000 ludzi na trybunach własnego stadionu uległa jej 1-2.
   
W ubiegłym sezonie Ruch Wysokie Mazowieckie zajął 6 miejsce w tabeli grupy wschodniej 2 ligi. Obecne rozgrywki to niezła gra na drugoligowych boiskach i porażka 1-2 w wyjazdowym meczu z Jeziorakiem Iława (runda przedwstępna Pucharu Polski).

KIBICE


Kibice Ruchu Wysokie Mazowieckie to ekipa, która wydaje się przechodzić okres stagnacji. Jeszcze niedawno na trybunach stadionu w Wysokiem Mazowieckiem młyn potrafił liczyć do 70 ludzi, a za oprawy odpowiadała Grupa Ultras Ruchofani'05. Dziś wydaje się, że kibice piłki nożnej z tego miasta skoncentrowali się na jeżdżeniu na mecze Jagiellonii Białystok. Tak, czy inaczej, fani Ruchu W.M. darzą sympatią Warmię Grajewo i Jagiellonię właśnie (ogólnie przyjęte jest postrzeganie ekipy Ruchu Wysokie Mazowieckie jako FC „Jagi”). Kosy to ŁKS Łomża, Pogoń Łapy, Sparta Szepietowo i Olimpia Zambrów. W obecnym sezonie nie odnotowano żadnego wyjazdu kibiców Ruchu Wysokie Mazowieckie.
 
http://i36.tinypic.com/sx0neq.jpg
Ruch Wysokie Mazowieckie - Jagiellonia Białystok (2007)

autor: jacekaga
źródło: ruch.wys.maz.pl,  90minut.pl, wikipedia.pl, 2liga.info.pl, kibice.net

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci