Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Szansa 2009.10.05 19:46:51

Jest piłkarzem ekstremalnym, wymyka się spod kontroli, jest nieprzewidywalny, nie mieści się w żadnych ramach. To piłkarz absolutnie wyjątkowy, technicznie lepszy niż jakikolwiek zawodnik jakiego widzeliśmy na otwockich boiskach w ostatnich latach. Może nawet najlepszym od czasu Janusza Żmijewskiego.

A przecież nie mamy powodów do narzekań, Darek Dźwigała, Sebastian Kęska, Adam Warszawski, Jarek Mazurkiewicz. A jednak ich wszystkich można w pewne ramy wsadzić. Jego nie. Dlaczego więc jego marzeniem na dziś jest przejście z ligi okręgowej do OKS Otwock? To dość złożona historia...
 
Łukasz Jarosiewicz, bo o nim mowa, negocjuje w tej chwili z OKS i możliwe, że w następną sobotę zadebiutuje w barwach naszej drużyny. Kibice OKS, w większości również fani Legii pamiętają go pewnie z tej wspaniałej bramki którą zdobył na stadionie Legii. Jako piłkarz Polonii Warszawa. A później zrobił ten bezczelny gest. Przyłożył rękę do ucha i nasłuchiwał odgłosów trybuny krytej. „Coście tak cicho”. Legioniści odpowiedzieli buczeniem i tak już zostało.

Na Legii to robi wrażenie. Zupełnie przy okazji... kiedyś rozmawiałem z piłkarzem Polonii Piotrkiem Stokowcem. Zapytany o kibiców w Kielcach, którzy wykrzykiwali obraźliwe hasła na jego temat odpowiedział: „Po tym jak 10 tysięcy na Legi krzyczało na mnie "rudy ch..." miał bym się przejmować jaką garstką dzieciaków?". Właśnie. 10 tysięcy ludzi buczących za każdym razem gdy Jarosiewicz dochodził do piłki. Pół godziny buczenia i gwizdów. Po kilku tygodniach przyznał, że żałuje tego co zrobił.

Ale nie bądźcie dla niego zbyt surowi. „Wara” to człowiek wiecznie zagubiony, słaby psychicznie i czasem dziecinnie naiwny, w czym nie ma absolutnie nic złego ale o tym później.

Ten opis wydaje się wręcz abstrakcyjny dla osoby, która ma z nim pierwszy czy któryś kolejny kontakt. Kilka minut i pomyślicie: „twardziel, może nawet cwaniak, na pewno daje sobie radę w każdej sytuacji”. Tak, dawał, ale też dawał sobą manipulować. Takim jak Engel czy Piekarzewski. Dawał się wyciągać, łatwo wpadał w uzależnienia.

Mówiąc wprost, w swoim życiu nie spotkałem wielu osób, które byłyby tak podatne na wpływ środowiska.Pamiętam jego rozczarowanie gdy Jerzy Engel, który wie z kim jak trzeba rozmawiać, zapewniał go o swojej wielkiej przyjaźni, w końcu po prostu przestał odbierać telefon. „Wara” stał się niewygodny.
No i ta cholerna kontuzja. Gdzie by było gdyby nie kontuzja... tradycyjne pytanie bez odpowiedzi. Pytanie, którym nie ma sensu zawracać sobie głowy.

W końcu Łukasz wyjechał do Anglii, pracował w kuchni w lokalu, bo jak powiedział, w Polsce nigdy nie miał kasy, dlatego nauczył się robić coś z niczego. W Anglii się przydało. Zarobił trochę na zmywaku, trochę na budowie, w końcu wyleczył nogę. I wrócił. Na razie do Jantaru Ustka. Ale to już przeszłość. Dzisiaj rozwiązał umowę.

Właściwie dwóch ludzi w życiu naprawdę mu pomogło. Pierwszy to świętej pamięci Jan Raniecki, który starał się trzymać „Warę” w ryzach. Drugi to Darek Dźwigała, który wielokrotnie zdradzany przez Łukasza zawsze dawał mu kolejną szansę.

I wygląda na to, że da znowu. Warto. Zapewnia, że się zmienił. Zapewniał już wielokrotnie. Ale czy my jesteśmy jakimiś stróżami moralności? OKS Otwock potrzebuje takiego zawodnika, który technicznie przewyższa rywali o dwie ligi. Który potrafi oczarować zagraniem absolutnie nieszablonowym, czymś co na miarę naszej II ligi można nawet określić zagraniem na pograniczu geniuszu. Tak, tak, bo i na Polonii, w I lidze miewał takie zagrania, przeciw znacznie wyżej grającym rywalom. Nie jakieś przypadkowe plątanie się piłki pod nogami (o! udało się) ale wymyślony na poczekaniu zupełnie nieszablonowy drybling, nie przystający do naszych realiów, którym rozkładał najlepszych obrońców w kraju.

Nic nie gwarantuję, bo w futbolu nie ma gwarancji. Pamiętacie jeszcze Grzegorza Króla.

Wydawało się, że na OKS wystarczy. Nie wystarczył. Leo Beenhakker zwykł mawiać, że w futbolu nigdy nie ma gwarancji. Niby banalne ale o ile lepiej brzmi niż „damy z siebie wszystko”?
Tak więc nie ma jej i nie będzie. Jest tylko szansa. Szansa dla nas i dla Jarosiewicza. On chce wrócić do wielkiej piłki, my chcemy skorzystać z jego umiejętności. Jeśli zawali, straci na tym więcej niż OKS. Ale mam jakąś niezwykłą wiarę, że w końcu musi się udać. Może moja naiwność nie jest niczym odmiennym od jego naiwności. Przyznaję, że nie mogę się
doczekać. Obym się nie mylił... a w przypadku Łukasza jest o to dość łatwo.

autor: Marek Wawrzynowski

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci