Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
13. kolejka II ligi - zapowiedź 2009.10.01 23:31:35

Hitem kolejki niewątpiliwie jest spotkanie w Otwocku, gdze lider spotka się z beniaminkiem, a zarazem rewelacją rogrywek, LKS-em Nieciecza.
Zgoła inne nastroje w Wolbromiu. Miejscowy Przebój zawodzi w tym sezonie, podobnie jak przeżywający problemy organizacyjne Hetman Zamość. Mecz między tymi drużynami zapewne pozwoli odbić się jednej z drużyn od dna, tym samym pogrążając rywali.

Kolejarz Stróże i Pelikan Łowicz po przyzwoitym początku sezonu mają chrapkę na dołączenie do ścisłej czołówki ligi. Sąsiadujące ze sobą w tabeli zespoły prezentują podobny poziom sportowy, więc o zwycięstwie zadecydują detale, a zwycięzca nadal będzie zagrażał liderom, więc mecz o sporym znaczeniu.
 
Jeziorak Iława plasuje się w środku stawki mimo posiadania w składzie kilku znanych nazwisk (Klimek, Sobociński). Jest to niewątpliwie zawód, w przeciwieństwie do Ruchu Wysokie Mazowieckie, który jak na razie wykorzystuje swój potencjał i zajmuje 4. miejsce w tabeli. Idealna pozycja do ataku na pozycje premiowane awansem.
 
W Rzeszowie natomiast spotkanie beniaminków. Obie drużyny bronią się przed spadkiem, balansując na granicy bezpiecznej strefy. Mecz o sporym ciężarze gatunkowym, ponieważ w ostatecznym rozrachunku każde 3 punkty mogą okazać się bezcenne.
 
Drugi zespół rodem z Rzeszowa zmierzy się na wyjeździe ze spadkowiczem, GKS-em Jastrzębie. Ciekawostką jest fakt, iż napastnik Resovii, Sebastian Hajduk, zdobył w tym sezonie więcej bramek niż cały zespoł GKS-u. Ponadto podopieczni Jerzego Wyrobka przegrali wszystkie 5 spotkań na własnym stadionie w tym sezonie.
 
Główny faworyt do awansu, Świt Nowy Dwór Mazowiecki zmierzy się na wyjęździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Gospodarze to zespół grający najmniej efektowny futbol z całej stawki (bilans bramkowy 6-11), a goście potrafią grać do przodu, przy okazji czasem zapominając o tyłach (np. 6-5 z Olimpią Elbląg).
 
Grający poniżej oczekiwań OKS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z próbującą utrzymać się na powierzchni Concordią. Podobnie jak w pojedynku Stali z Olimpią - zwycięzca choć na moment oddali od siebie widmo walki o utrzymanie.
 
Wigry z powodu epidemii w zespole zagrały o 2 mecze mniej od rywali (zaległe pojedynki ze Stalą Rzeszów i GKS-em Jastrzębie), więc pozycja w środku tabeli może być myląca. Okocimski u siebie charakteryzuje się wyważonym stylem gry, podobnie jak Wigry na wyjeździe. Nie oznacza to bynajmniej nudnego meczu, ponieważ oba zespoły będą chciały zbliżyć się punktowo do czołówki.

Zestaw par 13. kolejki II ligi wschodniej:

Piątek:
15:30 Concordia Piotrków Trybunalski - OKS 1945 Olsztyn

Sobota:
15:00 Okocimski KS Brzesko - Wigry Suwałki
15:00 Przebój Wolbrom - Hetman Zamość
15:00 Sokół Aleksandrów Łódzki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
16:00 OKS Otwock - LKS Nieciecza
18:00 GKS Jastrzębie - Resovia Rzeszów
19:00 Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg

Niedziela:
15:00 Kolejarz Stróże - Pelikan Łowicz
15:00 Jeziorak Iława - Ruch Wysokie Mazowieckie

Autor: Krzysztof Pijanowski

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci