Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Kibiców portret własny 2009.10.01 20:56:19

Zapraszamy do lektury felietonu "Kibiców portret własny", z przymrużeniem oka opowiadającego specyfikę i problemy z jakimi borykają się otwoccy kibice. Postacie i imiona wymienione w tekście są fikcyjne, jednak przedstawione sytuacje często pokrywają się z realiami.

Sobota, godzina 14:00, zwykły otwocki blok wielorodzinny. W jednym z mieszkań Pan Nowak, czterdziestokilku-letni facet kłóci się z żoną... "co tydzień tylko te mecze i mecze! Zająłbyś się rodziną, wziąłbyś syna na spacer!" - "Kochanie, ale mecze w Otwocku są co 2 tygodnie a nie co tydzień, no chyba, że Puchar Polski, to wtedy częściej" - odpowiada Nowak." Co mnie to obchodzi, ciągle jest jakiś Puchar Polski, po obiedzie bierz Maciusia w wózek i pospaceruj z nim trochę po parku".
Głupia baba, co ja poradzę, że OKS w Pucharach gra i awansuje co i rusz dalej - pomyślał Nowak i poszedł z najnowszym Przeglądem Sportowym do kibla, żeby przypadkiem nie przeszkadzać żonie w kuchni. Maciuś w tym czasie bawił się w swoim pokoju.

W tym samym czasie, na ławeczce przy wspomnianym bloku siedzi kilku chłopaków. Dokładniej czterech, 16-letnich "młodych gniewnych". "Marek, kopsnij szluga" - "Dwóch mi zostało, spadaj" - krótko rzecze Marek. "Chłopaki, słyszeliście - OKS na pierwszym miejscu w tabeli jest, trzeba się znów wybrać na jakiś mecz". "A z kim grają"? - pyta Wojtek, wnerwiony faktem, że Marek nie poczęstował go papierosem. "Obstaw pojary", rzucił tonem nieznoszącym sprzeciwu do podpalającego tytoń Marka. "Dobra, obstawie ci, nie bój nic. A nie wiem z kim grają. Chłopaki, nie wieszaliście plakatów na mecz?" spytał kolegów, którzy do tej pory tylko przysłuchiwali się rozmowie. "Stary, od ostatniego sezonu nie wieszamy nic. Znaczy wiesz, byliśmy ostatnio u ciecia, chcieliśmy wziąć plakaty ale on do nas, że po co nam one jak i tak nie rozwiesimy... no to takiego wała, sami niech se wieszają". "heh, no to ładnie. Dobra, każdy ma po piątaku? No to za godzinę widzimy się pod trzepakiem, lecę coś oszamać, nara!". Ostatnie słowo Wojtka złączyło się z ostatnim buchem obstawionego papierosa...

Zbliża się 15:30. Nowak zrezygnował z wózka, stwierdził, że Maciuś w wieku 5 lat może już sam chodzić za rękę i niepotrzebnie matka go przyzwyczaja do ciągłego jeżdzenia w spacerówce. Zgodnie z poleceniem żony Nowak poszedł do parku, ale tylko po drodze, szybko przeciął parkowe alejki z synem i skierował swoje kroki na stadion OKS-u Otwock. Na wysokości bocznego wejścia, od strony kortów zobaczył grupkę kilku starszych facetów idących w stronę lasu. "Sku..ysyny, zapłotowcy. Szkoda im na bilet, dziady" - pomyślał i poszedł dalej w stronę głównej bramy, ponieważ boczna jest zamknięta.

W tej samej chwili przy wejściu są już Marek, Wojtek i dwóch ich kolegów. "Jak to nie ma ulgowych, ale my nie mamy więcej pieniędzy!" - mówi zirytowany Wojtek. "No proszę Pani, skąd mieliśmy wiedzieć, kto to w ogóle wymyślił?". "nie od nas to wszystko zależy, takie dostałyśmy instrukcje od Zarządu" - odpierają ataki, jak zawsze miłe, panie przy stoliku z biletami. Do dyskusji wtrąca się młody chłopak, mimochodem pokazując ochroniarzom karnet. "Dajcie chłopakom wejść, sprzedajcie im 2 bilety po dyszce i niech na nie wejdą, przecież nie pracują, skad mają wziąć kasę?". "Nie możemy" - panie są nieugięte. "dobra, ch..j - to my idziemy do bufetu na górę" - zarządził Wojtek i ruszyli razem do budynku klubowego.

Kilka sekund później pod bramę podszedł Nowak. "Jeden normalny poproszę", "dziękuję" - szybko załatwił sprawę i udał się z synem do wejścia na trybuny...

Godzina 16:05, trwa już mecz. "OK, chodźmy" - rzekł Wojtek zakłądając kaptur na głowę. Jego koledzy zrobili to samo. Przy wejściu na trybuny staje przed nimi ochroniarz - "bileciki proszę" - "spier..alaj leszczu", "z drogi". Te dwa krótkie teksty wypowiedziane przez chłopaków są jak hasło dostępu. Dwaj ochroniarze ustępują drogi i patrzą w inną stronę a Wojtek i reszta nie niepokojeni zmierzają już w stronę cateringu.

"Dobry" - witają się z sąsiadem z osiedla, Panem Nowakiem. "Witam chłopcy, będzie dziś jakiś doping?" - pyta. Chłopaki tylko wzruszają ramionami i idą dalej. O, zobacz synku - mówi do Maciusia. Jakie fajne koszuleczki dla dzieci, chciałbyś taką? Maciusiowi zdaje się, że jest wszystko jedno. Zobaczył już przy płocie za trybuną jakieś inne dzieci bawiące się w berka i najchętniej dołączyłby do nich. "I tak ci kupię, może mamie się spodoba" myśli Nowak, wyjmuje banknot, płaci za koszulkę i zakłąda Maciusiowi na bluzę. Chwilę później dzieciak gania się z innymi dziećmi za trybuną. Jedna z dziewczynek ma taką samą koszulkę jak on...

Ciąg dalszy nastapi...

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci