LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ci??arowcy

PP: OKS Otwock 3-2 ?KS ?ód? 2009.09.23 18:12:40

Uda? si? naszym zawodnikom rewan? za spotkanie z przed 2 lat, kiedy ulegli ?KS-owi 0-1. W dniu dzisiejszym lepszym zespo?em okaza?a si? dru?yna Otwockiego Klubu Sportowego. Spotkania 1/8 fina?u REMES Pucharu Polski rozegrane zostan? 27-28 pa?dziernika.

90. Rafa? Kujawa

OKS Otwock: 1. Dawid Bu?ka - 2. Bartosz Bobrowski, 18. Tomasz Kara?, 4. Rafa? Szwed, 14. Pawe? Nowotka - 22. Sebastian K?ska (90, 6. ?ukasz Choi?ski), 19. Adam Warszawski, 20. Jaros?aw Mazurkiewicz, 7. Piotr Sobótka (86, 10. Christian Okafor-Agu), 3. Piotr Sta?czuk - 9. Uzoma Christian Luke (72, 8. Wojciech Wocial).

?KS ?ód?:
1. Jakub Skrzypiec - 19. Nerijus Rad?ius, 4. Dejan Ognjanovi?, 10. Mariusz Mowlik (65, 20. Artur Gieraga), 24. Wojciech Mordzakowski - 11. Damian Nawrocik, 23. Robert ?akomy, 29. Krzysztof M?czy?ski, 15. Adrian ?wi?tek - 21. Rafa? Kujawa, 9. Dejan ?eni? (38, 27. ?ukasz Gikiewicz).
S?DZIA:
Miros?aw Górecki (Katowice)
WIDZÓW:
1500

Pocz?tek meczu up?yn?? pod znakiem przewagi ?KS-u. Go?cie zdo?ali uporz?dkowa? gr? w ?rodku pola, co nie do ko?ca udawa?o si? naszym zawodnikom. OKS pierwszy celny strza? odda? w 10. minucie, ale uderzenie Adama Warszawskiego nie zagrozi?o Jakubowi Skrzypcowi. ?odzianie zmusili do wysi?ku po raz pierwszy Dawida Bu?k? w 14. minucie, ale nasz bramkarz poradzi? sobie ze strza?em Adriana ?wi?tka. 120 sekund pó?niej Bu?ka sparowa? nad poprzeczk? pozornie niegro?ne do?rodkowanie z okolic 40. metra.

Najbardziej jednak zagotowa?o si? pod bramk? OKS-u w 27 minucie, gdy Rafa? Kujawa zgra? g?ow? pi?k? do aktywnego ?wi?tka, ten strzeli? wprost w Dawida Bu?k?, a dobitka Damiana Nawrocika wyl?dowa?a na poprzeczce. Przez ostatni kwadrans OKS zdo?a? nieco uporz?dkowa? szyki obronne i nie pozwa?a? bezkarnie wchodzic rywalom w pole karne. Troch? nerwowo?ci wprowadzi?y dwa kiksy Rafa?a Szweda w ci?gu niespe?na 10 sekund, które na szcz??cie nie mia?y swoich konsekwencji. Koncówka pierwszej po?owy by?a kluczowa dla przebiegu ca?ego spotkania. W 42. minucie rzut wolny spod lewej linii bcznej wykonywa? Uzoma, wrzuci? dobr? pi?k? na 5. metr, a tam pi?k? do w?asnej bramki skierowa? rawy obro?ca go?ci, Nerijus Radzius. Trybuny jeszcze ?y?y prowadzeniem OKS-u, ale pi?karze nie poprzestali na tym.

Ci??ar gry pod bramk? go?ci przeniós? doskona?ym crossem Rafa? Szwed, Luke Uzoma próbowa? zagra? do Piotrka Sobótki, ale si? nie uda?o. Ca?a akcj? zako?czy? uderzeniem z 25 metrów Adam Warszawski, który strza?em "spod siebie" umie?ci? pi?k? w prawym okienku bramki Jakuba Skrzypca. Stadiony ?wiata! T? pi?kn? bramk? mieli okazj? obejrze? kibice ?KS-u, którzy chwil? wcze?niej pojawili si? na stadionie w liczbie mniej wi?cej 150 osób.

2 bramki do szatni nie za?ama?y ?KS-u. Wr?cz przeciwnie - od razu wzi?li si? za odrabianie strat. Ostrze?eniem by?o ju? uderzenie Nawrocika z g?ówki, ale sygna?em do ataku by? gol z 51. minuty. Po ?le rozegranym rzucie ro?nym go?cie wyszli z kontr?. Doskona?e prostopad?e podanie z g??bi pola otrzyma? Adrian ?wi?tek, wyprzedzi? Piotra Sta?czuka i dziugn?? pi?k? obok niepewnie wychodz?cego z bramki Dawida Bu?ki. Kolejne pó? godziny to zdecydowana przewaga ?KS-u oraz kilka otrych scysji na boisku, po których s?dzia poprosi? na rozmow? kapitanów. Startowi uda?o si? odgry?? tylko prób? strza?u Jarka Mazurkiewicza oraz niecelnym uderzeniem Adama Warszawskiego z oko?o 35 metrów. Natomiast ?KS n?ka? gospodarzy przede wszystkim sta?ymi fragmentami gry, kilka z nich mog?o zako?czy? si? wyrównaniem. OKS pokaza? jednak pazury w 81. minucie. Na 30. metrze pi?k? otrzyma? Piotr Sobótka, pobieg? w stron? bramki rywali i kropn?? z ca?ej si?y z okolic 20. metra. Mimo rozpaczliwej interwencji Jakub Skrzypiec musia? wyci?gn?? futbolówk? z siatki, a stadion wybuch? radosnym krzykiem.

Zawodnicy z Otwocka nie powtórzyli wcze?niejszego b?edu i mimo prowadzenia nie oddali inicjatywy. Grali pi?k?, nie dopuszczaj?c rywali do g?osu. Na trybunach pojawi?o si? nawet "Ole!". Sfrustrowani tym byli nie tylko pi?karze, ale tak?e kibice ?KS-u, którzy nie mog?c si? pogodzi? z pora?k? zacz?li zaczepki s?owne z kibicami z Otwocka. W przedostatniej minucie meczu go?cie wykorzystali rzut wolny z 40. metra. Precyzyjne do?rodkowanie wykorzysta? strza?em g?ow? Rafa? Kujawa, ale by? to tylko gol honorowy. S?dzia chwil? pó?niej zako?czy? spotkanie i pikarze oraz kibice Startu mogli zacz?? swi?towanie awansu do 1/8 fina?u Pucharu Polski, który odb?dzie si? 27 lub 28 pa?dziernika.

23 wrze?nia 2009, 15:30, Otwock
OKS Otwock 3-2  ?KS ?ód?
Nerijus Radzius 42 (s), Adam Warszawski 45, Piotr Sobótka 81 - Adrian ?wi?tek 51, Rafa? Kujawa 90

S?dzia: Miros?aw Górecki (Katowice)

Widzów: 1500

autor: Krzysztof Pijanowski

powrót

OKS Otwock prowadzi ca?oroczny nabór do dru?yn m?odzie?owych w pi?ce no?nej. Roczniki 2002 - 2011.

Zapraszamy te? na treningi lekkoatletyczne dzieci i m?odzie? w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela tak?e trener Bo?ena Dziubi?ska tel. 606308750