Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Pismo do MZPN 2008.07.14 12:47:53

Na wyraźne życzenie nowego prezesa OKSu Otwock pana Franciszka Stokowskiego, zamieszczamy na głównej stronie pismo jakie nasz klub wysłał do MZPN odnośnie meczu OKS Otwock - GLKS Nadarzyn.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Ul. Bracka 18
00-028 Warszawa

Dotyczy: Orzeczenia Zespołu Orzekającego Związkowej Komisji Odwoławczej Mazowieckiego Związku piłki Nożnej z dnia 2 czerwca br.
Nr sprawy: ZKO 11/07


    W związku z otrzymanym Orzeczeniem Zespołu Orzekającego Związku Komisji Odwoławczej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej z dnia 2 czerwca 2008 r. w sprawie meczu OKS „START” Otwock – GLKS „NADARZYN” ( Nr sprawy ZKO 11/07 ) oświadczamy:

1. Z decyzją tą stanowczo się nie zgadzamy, jest ona całkowicie niesprawiedliwa i wypacza niesłusznie wynik z boiska.
2. Całkowicie niezrozumiałe i niesprawiedliwe jest sformułowanie w pierwszym akapicie uzasadnienia komisji stwierdzającej „brak w ciągu całego meczu  ( podkreślenie nasze ) jednego zawodnika o statucie młodzieżowca”. Tak dalece idącego wniosku nie można wyprowadzić nawet z błędnie wypełnionego protokołu, z którego wynika, że drugiego młodzieżowca nie było przez kilka minut a nie „w ciągu całego spotkania” Tak daleko idącego wniosku nie sformułowała żadna z wcześniejszych komisji ! Przez cały czas na boisku było w rzeczywistości dwóch, a przez krótki okres nawet trzech (!) młodzieżowców.
3. Ponownie informujemy, że całe nieporozumienie związane jest z głównie z przestawieniem cyfr dotyczących zamiany młodzieżowca Kamila Tlagi. Zszedł on z boiska w 87 minucie. Po bramce straconej przez nas w 84 min. W załączniku zamiast 87 min. Wpisano 78 min. Sam zawodnik zeznał wcześniej przed komisją, że z jego winy padła, więc musiał być na boisku ! Jest na to wielu świadków a rola świadków ma przecież kluczowe znaczenie nawet w sprawach sądowych. Błąd wymienionego zawodnika przy straconej bramce potwierdził w rozmowie prywatnej nawet jeden z zawodników Nadarzyna ! Z oczywistych względów, żeby nie narazić się kolegom z drużyny, ni8e zdecydował się zeznać tego przed komisją.
4. Dziwi nas stanowisko zarówno Związkowego trybunału Piłkarskiego PZPN jak również klubu z Nadarzyna. Uważamy, że Mazowiecki Związek Piłki Nożnej postępował prawidłowo nie zapraszając na Komisję przedstawicieli klubu z Nadarzyna bo nie był on stroną w sprawie. Otrzymał niesłusznie prezent w postaci dwóch punktów „ przy zielonym stoliku” i nie tylko nie potrafi z tego prezentu zrezygnować ale domaga się jego wręczenia. Naszym zdaniem jest to postawa niesportowa.
5. W ostatnim zdaniu na pierwszej stronie „Uzasadnienia” czytamy, że protokół i załącznik jest wiarygodnym dokumentem w tej sprawie”. Niezależnie od tego, że w każdym dokumencie może się zdarzyć błędny zapis, wiarygodność tego protokołu jest dodatkowo bardzo ułomna, bo w wersji którą posiadamy w klubie brak jest w przeznaczonym do tego miejsca podpisu sędziego !
6. Jedynym naszym błędem, do którego się przyznajemy jest to, iż odbierając załącznik do protokołu nie zauważyliśmy błędnego zapisu sędziego.
7. Będąc w pełni przekonani, iż nie popełniliśmy żadnego wykroczenia regulaminowego wnosimy o zachowanie remisowego wyniku z boiska i kasację ostatniej krzywdzącej nas decyzji.
8. Jednocześnie informujemy, że jako instytucja użytku publicznego dysponujemy bardzo ograniczonymi środkami finansowymi i nie jesteśmy w stanie wpłacić wymaganej kaucji, która jest bardzo wysoka, dlatego prosimy o odstąpienie od wymaganej kaucji i ponownie rozpatrzenie krzywdzącej nasz klub sportowej decyzji.

Z poważaniem


powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci