Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Wywiady po meczu OKS - Stal 2008.06.22 04:10:21

Emocje już opadły po wygranych barażach o II ligę, teraz czas na spokojne przeczytanie wypowiedzi po meczowych. Zapraszamy do lektury.

dzwigalatrenrebest_20080529145639.jpg

Trener OKSu Otwock pan Dariusz Dźwigała


Pełny stadion, emocje do samego końca, wygrana 2:0 i wreszcie upragniony awans do II ligi

- Po tym pierwszym meczu w Niewiadowie byłem osobiście pełen obaw przed rewanżem. Ten zespół ani u siebie, ani w dniu dzisiejszym nie pokazał nic nadzwyczajnego. Cały czas grali długą piłką na napastników, nawet nie starali się wykonać kilku podań między sobą. W Niewiadowie podobne akcje, oraz nasze indywidualne błędy sprawiły, że wygrali 2:1. Dobrze, że tamten mecz tak się skończył bo mógł paść nawet wynik 4:1 dla Stali. W pierwszym meczu na pewno nie graliśmy tak jak sobie wcześniej założyliśmy, czyli grać piłką dołem. To czego nam brakowało w Niewiadowie, znaleźliśmy w dzisiejszym meczu. Wygraliśmy 2:0, a tych brek mogliśmy strzelić jeszcze więcej. Wielka brawa dla chłopaków, że dziś grając pod ogromną presją pokazali się z tak dobrej strony. Oczywiście wiele ryzykowaliśmy, grając kombinacyjną piłkę dołem. Stal w zasadzie zagrała tak samo jak u siebie czyli długie piłki w pole karne na tzw. Aferę. Cieszę się, że mecz skończył się tak dobrze dla nas.

Jak pan oceni naszych piłkarzy na tle zawodników z Niewiadowa. Zespół Stali mimo gry w dziesięciu, cały czas napierał do przodu, przy czym naszych piłkarzy łapały momentami skurcze.

- Był to pierwszy taki przypadek, że naszych piłkarzy łapią skurcze podczas meczu. Być może było to spowodowane tym, że dzisiaj zawodnicy zbyt mało wymieniali płynów w organizmie. Możliwe też, że po prostu nasi piłkarze dali z siebie więc niż w każdym innym meczu. Prawdą jest też, że zespół Stali w spotkaniu u siebie, lepiej prezentowała się motorycznie, byli od nas szybsi. Dzisiaj staraliśmy się wyrównać te szansę pod względem szybkości, dzięki czemu nasi przeciwnicy z gry, nie stworzyli sobie wielu akcji.

Pełny stadion, doping w zasadzie przez pełne 90 minut, i na koniec wielka radość dla tej licznej publiczności.

- Ja w swoim imieniu jak i chłopaków, chciałbym serdecznie podziękować za tak wspaniały doping. Ja przed meczem miałem apel do naszego spikera, aby stara ł się wyegzekwować od kibiców ogromny doping. Wiedziałem, że jeśli nawet coś by nie szło po naszej myśli, to doping naszych kibiców w takim momencie byłby nie oceniony. Cieszę się, że zawodnicy tak wspaniale odwdzięczyli się. Mam nadzieję, że ten klub będzie dalej się rozwijał jak do tej pory. Teraz powoli trzeba myśleć o przygotowaniu się do gry w tej II lidze. Trzeba pamiętać, że teraz poprzeczka została bardzo wysoko podniesiona nie tylko pod względem sportowym, ale i organizacyjnym.

W tym sezonie w zasadzie wygraliśmy wszystko co było do wygrania. Mistrzostwo, awans, Agu zdobył koronę króla strzelców. Jakie są plany na przyszłość ?

- Na pewno chcąc zaistnieć w tej nowej II lidze potrzebujemy wzmocnień. Tyko to muszą być prawdziwe wzmocnienia. Ja zawsze mówiłem, że to nie jest problem ściągnąć znanego zawodnika i płacić mu kolosalne pieniądze. Sztuką jest znaleźć chłopaków którzy byli by prawdziwym wzmocnieniem dla drużyny, jak np. chłopcy z Sulejówka. Na pewno będą rozmowy z działaczami z klubu jak i z sponsorami. Ja mogę zadeklarować, że ja osobiście chcę tutaj zostać i pracować z tymi chłopaki co już tutaj są, i walczyć o kolejne cele.

 

szwedbest_20080312174727.jpg

Piłkarz OKSu Otwock Rafał Szwed

 

Rafał jak ty się czujesz jako jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze, kilka chwil po historycznym awansie Otwockiego klubu do II ligi ?

- Ja cały czas wierzyłem w ten awans, mimo nawet nieudanego pierwszego meczu w Niewiadowie. Żałuję bardzo, że przytrafiła mi się ta kontuzja, która niestety wykluczyła mnie z dzisiejszego meczu. Cieszę się bardzo, że dziś po raz kolejny potwierdziło się, że Darek Dźwigała dobrze zrobił ściągając kilku dobrych zawodników do Otwocka. Zaznaczę słowo dobrych, a nie na sztukę. Dziś czapki z głów przed Jamesem, który praktycznie nie grał przez dwa miesiące ze względu na kontuzje. Dzisiaj zagrał na swoją wyraźną prośbę, i rozegrał bardzo dobre spotkanie. Ja do Otwocka nie przychodziłem jako gwiazda. Przyszedłem tu by wspomóc tą młodą drużynę. Dziś cieszę się z tego sukcesu tak samo jak młody wychowanek klubu Rafał Skonieczny. Zadowolony jestem również z faktu, że w tej drużynie panuje taka wspaniała atmosfera. Nigdy nie było tutaj żadnych zgrzytów czy nieporozumień. Cieszę się, że to moje doświadczenie czasami się przydawało w trudnych momentach dla drużyny jak np. po przegranych ze Stalą czy wcześniej w Ostrołęce. W tej chwili jestem szczęśliwy tak jak i cały Otwock, szczęśliwa i radosna jest również cała moja rodzina w Olsztynie.

Jak ty ocenisz zespół Stali Niewiadów.?

- Myślę, że w tych barażach było troszkę widać już trudy tego sezonu. Być może znaczenie również miało to, że ostatnie mecze w lidze graliśmy z zespołami z dołu tabeli, przez co wdarło się w nasze szeregi pewne rozprężenie, szczególnie przed tym pierwszym meczem barażowym. W Niewiadowie zespół Stali zagrał przed własną publicznością z ogromną determinacją, natomiast my rozegraliśmy jedno z najgorszych spotkań w tej rundzie. W dzisiejszym meczu role się odwróciły. To my dyktowaliśmy warunki, a przeciwnicy ograniczali się w zasadzie tylko na grę długą piłką na napastników. Widać również było, że przy takiej publiczności jaka była dzisiaj, piłkarze dali z siebie wszystko. Nawet, gdy już brakowało sił, potrafili wykrztusić z siebie pewne rezerwy.

Jak widzisz swoją przyszłość w Otwocku i zarazem przyszłość Otwocka w II lidze ?

- Nie ukrywam, że chciałbym tutaj jeszcze zostać. Teraz przed nami stoją nowe cele. Ja osobiście cieszę się, że będę mógł zagrać ze swoim Stomilem Olsztyn, który teraz nazywa się OKS Olsztyn. Teraz jest czas na świętowanie, ale niedługo trzeba już będzie się przygotowywać do rozgrywek. Ja osobiście chcę jak najszybciej wyleczyć kontuzję, by od pierwszego meczu być już do dyspozycji trenera.

Czy patrząc na nasz obecny skład uważasz, że mamy szansę zaistnieć w tej nowej II lidze ?

- Jestem o to spokojny. Przede wszystkim mamy bardzo dobrego bramkarza a to jest podstawa na odniesienie sukcesu. Jestem pewny, że Darek już myśli o wzmocnieniach na nowy sezon. Nowe twarze na pewno w klubie są potrzebne, bo pewnego rodzaju rywalizacja w drużynie na pewno jest potrzebna. Myślę, że będziemy bazować przede wszystkim na zawodnikach którzy wywalczyli ten awans, potrzebujemy jeszcze lepszego grania, a wtedy spokojni możemy być o grę na wyższym poziomie.

kuzminczukbest_20080312183442.jpg

Piłkarz OKSu Otwock Krzysztof Kuźmińczuk.


Walczyliście o ten sukces przez ostatnie pół roku, i dzisiaj wasze marzenie się spełniło.

- To jest przede wszystkim zasługa trenera Dariusza Dźwigały, który stworzył kapitalną atmosferę w drużynie. Kadra meczowa liczy 26 zawodników, natomiast trener zabierał na mecze tylko 18. Nikt się nie obrażał, każdy walczył na treningu o swoje miejsce, a w meczach to przynosiło pozytywne skutki.

Jak ty ocenisz postawę naszego przeciwnika w barażach o II ligę, Stal Niewiadów

- Powiem szczerze, że niczym nas nie zaskoczyli. Grali przede wszystkim długą piłką na napastników. Są to młodzi chłopcy, którzy mają ogromne serce do walki. My przeciwstawiliśmy się im naszym doświadczeniem, dzięki czemu w dwu meczu wygraliśmy tą rywalizację. W pierwszym meczu prowadziliśmy 1:0, jednak przegraliśmy po indywidualnych błędach 2:1. Jednak nie załamaliśmy się, wierzyliśmy w siebie jak i w cały zespół, a dzisiaj widać tego efekt.

Co zostało zmienione w naszej grze od tego przegranego sobotniego meczu ?

- Przede wszystkim zagraliśmy bardziej agresywnie. Widać było, że przeciwnik bał się naszej agresji. Walczyliśmy o każdą piłkę. Widać było na boisku że jesteśmy drużyną, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Cel na ten sezon został osiągnięty. Co dalej z Otwockiem w II lidze, i co dalej z Krzysztofem Kuźmińczukiem w Otwocku. ?

- To pytanie trzeba skierować do trenera. Ja jestem bardzo zainteresowany pozostaniem w Otwocku. Jestem po wstępnych rozmowach z trenerem Dźwigałą. Nie po to przyjeżdżałem tu, by po pół roku znowu się gdzieś przenosić. Jednak powtórzę za trenerem, że nie wiadomo co tu dalej będzie, jak ta cała sytuacja się rozwinie. Wszystko zależy od działaczy, prezydenta Otwocka i sponsorów.

Dzisiaj kibice stworzyli wam wspaniały doping. Czy chciałbyś coś im powiedzieć po zakończeniu tego sezonu ?

- Tak. Dzisiaj jak i przez całą rundę, kibice byli naszym 12 zawodnikiem. Dziękujemy im za ten wspaniały doping i fantastyczną atmosferę. Ten awans dedykujemy im, natomiast ja osobiście ten nasz sukces dedykuję swojej wspaniałej narzeczonej, która w każdej trudnej chwili mnie wspierała, oraz całej rodzinie a w szczególności małej Majce z Gorzowa, która zawsze kibicuje wujkowi.

 

Prezydent miasta Otwocka pan Zbigniew Szczepaniak.

Panie prezydencie, dziś świętujemy wielki sukces klubu piłkarskiego OKS Otwock, jednak pytanie co dalej. Piłkarze, trenerzy, działacze mówią, że wiele tutaj zależy od miasta Otwock i od jego pomocy.

- Oczywiście, że dużo zależy od miasta, i miasto na pewno pomoże klubowi w tym przedsięwzięciu. Jednak najwięcej zależy tu od klubu, i to klub musi dołożyć wszelkich starań, by to co zawodnicy osiągnęli na boisku swoją pracą, dało efekt w przyszłości.

Pan jako były prezes naszego klubu, odczuwa chyba podwójną radość z tego sukcesu.

- Oczywiście, że się cieszę. Sport jest czymś takim, czym nie żyję tylko ja, ale chyba całe nasze miasto. Mimo, że sukcesy sportowe powodują podwojenie potrzeb ekonomicznych i osobistych, zawsze są fantastyczną sprawą.

Jak pan, jako kibic może ocenić postawę naszych piłkarzy w dzisiejszym meczu ?

- Mecz był przede wszystkim bardzo nerwowy. Spotkania które są o jakąś stawkę, zawsze rządzą się swoimi prawami. Na tyle ile można było , ten mecz był ładny, wyrównany, jednak ze wskazaniem na zespół Otwocki.

Co pan jako prezydent naszego miasta, może zagwarantować kibicom odnośnie infrastruktury na nowy sezon w II lidze ?

- Myślę, że jeśli drużyna będzie się rozwijała w takim tempie jak do tej pory, to będzie dobrze. Nawet przy skromnej pomocy miasta, będzie można zrealizować to co trzeba.

stoko_20080622043914.JPG

Członek zarządu Otwockeigo klubu, pan Franciszek Stokowski.

Dzisiejszy sukces, jest to działanie wielu ludzi.

- Przerwę panu od razu i powiem, że trzeba podnieść sprawę tych chłopców co grali jesienią i tamtego trenera. Gdyby nie tamten dorobek to tutaj nic by nie wyszło. Tak więc rzeczywiście wielu zawodników, dwie różne drużyny, wielu trenerów, zarząd, sponsorzy to wszystko jest wypadkowa działania naprawdę wielu osób.

Jednak to trener Dźwigała podejmując zespół w najgorszym momencie dla klubu, zasłużył chyba na największe laury.

- Oczywiście, że zasługa numer jeden to trener, oraz zawodnicy którzy dzisiaj grali. Jednak chodzi o to, że jest to efekt działania przez cały sezon, czyli rundę wiosenną i jesienną.

Jak pan oceni tą rundę w wykonaniu naszego zespołu ?

- Nigdy nie jest tak, że niema co poprawiać. Na pewno będą potrzebne modyfikacje składu. Nawet przyszły mistrz Europy, będzie potrzebował skorygować swoje mankamenty. Jednak trzeba powiedzieć, że postawa naszego zespołu w rundzie wiosennej dla wszystkich była ogromnym zaskoczeniem. Oczywiście pozytywnym.

Wybiegając w przyszłość, co dalej z wymaganą infrastrukturą obiektu OKSu Otwock ?

- W Niedzielę zamykamy boisko, po ostatnim meczu rezerw, w celu „załatania” płyty. Jesteśmy już umówieni z wykonawcą, który wykona tunel dla zawodników prowadzący z budynku klubowego do boiska. Jest to najważniejsza i zarazem najbardziej wymagana inwestycja wobec II ligowców. Trzeba również pamiętać o zwiększeniu liczby siedzisk. Mamy nadzieję, że warunki licencyjne uda nam się spełnić.

A jak nie ?

- Jestem optymistą. Jeśli nie uda się przed pierwszym meczem to będziemy łatać dziury i zarazem grać gdzie indziej.

Czy są wybrane ewentualne lokalizacje które mogły by zastąpić nasz stadion ?

- Na pewno nie Legia i Polonia bo oni mają nadmiar chętnych. Niedawno II a nawet I liga była w Nowym Dworze Mazowieckim, być morze stadion Znicza Pruszków ?

 

autor:Daniel"piekarz"Piekarski

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci