Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Ura - "..zrobię wszystko, aby pokonać Otwock..." 2008.05.23 08:17:20

Przed meczem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, zapraszam do zapoznania się z wywiadem jaki zgodził nam sięudzielić nasz były zawodnik a obecnie Pogoni Grodzisk Maz. Grzegorz URA.

Grzegorz, czy z perspektywy czasu żałujesz odejścia z Otwocka ?

- hmm....z trenerem Moledą wykonaliśmy w Otwocku kawał dobrej roboty. Wypracowaliśmy dobrą pozycję wyjściową dla obecnej drużyny, mięliśmy sukcesy w Pucharze Polski. W obecnej chwili niema co gdybać nad przeszłością, etap Otwocka w moim życiu się skończył. Obecnie jestem w Grodzisku, każdy mecz z tych ostatnich czterech kolejek jest dla nas meczem o sześć punktów.

Czy spodziewałeś się, że Otwock w tej rundzie będzie się spisywał aż tak dobrze ?

- Szczerze powiedziawszy to na początku nie. W momencie kiedy zobaczyłem jakie nazwiska przychodzą do Otwocka, wiadome było, że może być nieźle. Ważne jest też, iż pozycję wyjściową drużyna Otwocka miała bardzo dobrą. Mieszanka zawodników którzy pozostali w drużynie z nowymi doświadczonymi sprawiła, że Otwock zajmuje tak wysokie miejsce.

Zakładając, że drużyna była by taka sama jak po rundzie jesiennej, i że z wami byłby trener Moleda, to czy uważasz że odnosilibyście takie same wyniki jak ekipa trenera Dźwigały ?

- Zdecydowanie tak. Nie znam aktualne atmosfery w drużynie trenera Dźwigały. Wiem na pewno, że nasza drużyna nie grała przede wszystkim dla pieniędzy, graliśmy dla siebie, dla dobrego wyniku. Za czasów trenera Moledy, gra w piłkę sprawiała nam ogromną frajdę. Nasza drużyna miała charakter. W każdym meczu, czy to z zespołem ligi niższej czy to w Pucharze Polski z przedstawicielem Orange Ekstraklasy, zawsze graliśmy o zwycięstwo.

Który z naszych najbliższych rywali będzie dla nas najgroźniejszy ?

- Zdecydowanie Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Dlaczego ?

- ....bo tak

Czym są spowodowane wahania formy w drużynie z Grodziska Maz.? Potraficie pokonać Mazura Karczew na ich terenie 2:0, by w innym spotkaniu przegrać z ostatnią w tabeli Tęczą Płońsk.

- Trzeba sobie powiedzieć wprost, że IV liga Mazowiecka jest o tyle specyficzną ligą, że tutaj każdy może wygrać z każdym. Jeśli chodzi o nas, to każdej drużynie zdarzają się wpadki. Być może w niektórych meczach zabrakło nam szczęścia czy koncentracji. Mimo wszystko uważam, iż drużyna z Grodziska Mazowieckiego przy trenerze Etamanowiczu śmiało może walczyć o miejsce w pierwszej czwórce.

W Otwocku byłeś jednym z ulubieńców kibiców, jak twoja sytuacja prezentuje się w Grodzisku ?

- Ciężko mi powiedzieć czy byłem ulubieńcem kibiców w Otwocku. Tak samo ciężko mi powiedzieć czy jestem ulubieńcem kibiców w Grodzisku. Na to pytanie powinni odpowiedzieć kibice. Na pewno w Grodzisku przychodzi o wiele mniej kibiców a niżeli w Otwocku. Jest to oczywiście spowodowane pozycją którą obecnie zajmujemy.

Czy mecz z Koroną Góra Kalwaria w którym strzeliłeś dwie bramki był twoim najlepszym występem w tej rundzie ?

- Nie to nie był mój najlepszy występ w tej rundzie. Ja dużo bramek nie strzelam, jak nawet się uda zdobyć gola zazwyczaj jest to z stałych fragmentów gry. W tym meczu znalazłem się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Wpadło, i tylko się z tego cieszyć.

Jak widzisz swoją przyszłość po sezonie. Czy zamierzasz pozostać w Grodzisku, czy może będziesz szukał innego klubu ?

– Na razie o tym nie myślę. Pozostały cztery kolejki do końca. Jestem obecnie w Grodzisku wraz z kolegami zrobimy wszystko, aby w tych ostatnich czterech spotkaniach zdobyć komplet punktów. O swojej przyszłości będę myślał w Czerwcu.

W Sobotę spotkanie Grodzisk vs. Otwock. Kto wygra ten mecz ?

- Zwycięży zespół lepszy. Wiadomo, że jestem byłym zawodnikiem OKSu a takie mecze mają dodatkowy smaczek. Zrobię wszystko abyśmy ten mecz wygrali, mam nadzieję, że ta sztuka nam się uda i trzy punkty pozostaną w Grodzisku.

Zakładając, że Otwock zdobędzie tytuł mistrzowski, ma szansę w późniejszej fazie wywalczyć awans do nowej drugiej ligi ?

- Jeśli będą grali na takim poziomie jak do tej pory, to bez wątpienia w Otwocku będzie II liga.

autor:Daniel"piekarz"Piekarski 

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci