Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
W Sobotę koronacja OKSu ?? 2008.05.20 14:54:56

Jeśli podpieczni Dariusza Dźwigały wygrają w środę z Tęczą Płońsk, oraz w Sobotę z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, będą mogli świętować tytuł Mistrzowski.

    Już w najbliższą Sobotę OKS Otwock może zostać mistrzem IV ligi Mazowieckiej. Do końca ligi pozostały cztery kolejki. OKS już w środę rozegra mecz na własnym obiekcie z Tęczą Płońsk, a trzy dni później pojedzie na mecz wyjazdowy do Grodziska Mazowieckiego. Postanowiliśmy zrobić pewną symulację punktową, dzięki której oszacujemy kiedy i w jakich okolicznościach Otwock będzie mistrzem. Na cztery kolejki przed zakończeniem rundy podopieczni trenera Dariusza Dźwigały mają siedem punktów przewagi nad drugim Nadarzynem. Teoretycznie jeszcze wszystko jest możliwe nawet to, iż mistrzem może być szósty w tabeli Mazur Karczew. Jednakże jeśli OKS w meczu z Tęczą, oraz z Pogonią Grodzisk Mazowiecki zdobędzie komplet punktów, mistrzostwo stanie się faktem. Nawet jeśli OKS przegra dwa ostatnie mecze z Polonią II, oraz Ursusem, przy jednoczesnych wygranych Nadarzyna to w końcowym układzie tabeli, Otwock będzie miał punktów 73, a drugi Nadarzyn 72. Będzie to oczywiście trudne do wykonania, ale jeszcze trudniejsze dla naszych konkurentów, bo im już noga nie może się podwinąć. GLKS Nadarzyn ma przed sobą przynajmniej dwa, arcytrudne spotkania z Mazurem Karczew, oraz Narwią Ostrołęka. Będzie to bezpośrednia walka goniącej nas czołówki, bo przypomnę, że szansę na awans nadal ma Mazur Karczew 55 punktów, oraz Narew Ostrołęka 60 punktów. Jeszcze gorsza sytuacja na te cztery ostatnie mecze wygląda w Ostrołęce. Miejscowa Narew będzie rozgrywała mecze z w/w Nadarzynem (07/006/08), Mazowszem Płock (21/05/08), Koroną Góra Kalwaria (24/05/08), i Hutnikiem Warszawa (31/05/08). Komplet punktów w tych czterech meczach graniczy z cudem, a nawet gdyby to się udało, to takie zespoły jak Mazowsze czy Nadarzyn odpadło by z rywalizacji. Co by się stało w sytuacji, gdy OKS mimo wszystko nie wygrywa najbliższych dwóch meczy ?. Nasi najgroźniejsi rywale grają mecze między sobą, więc na pewno stracą po drodze punkty, jednakże dobry układ meczy ma przed sobą nasz ostatni rywal Legionovia. Grają oni z przeciętnymi zespołami takimi jak, Korona Ostrołęka, Szydłowianka, Mława, Tęcza Płońsk. Patrząc na formę zespołu z Legionowa można wywnioskować, iż nie będą oni mieli większych problemów z pokonaniem którejkolwiek z tych drużyn. Więc jeśli OKS np. przegra dwa najbliższe mecze przy tym samym dwóch wygranych Legionovi, tabela wyglądała by tak, OKS 67 p., Legionovia 65 p., a co za tym idzie, w dwóch ostatnich kolejkach mogło by się wydarzyć dosłownie wszystko. Oczywiście podobnych kombinacji może być jeszcze dużo, bo nawet cztery remisy Otwocka, przy czterech zwycięstwach Legionovi, nie dadzą im mistrzostwa, gdyż obydwie drużyny będą miały wtedy łączną punktację 71 punktów.
    Wszystko jest w rękach i nogach naszych piłkarzy. Nie muszą liczyć na niczyją pomoc, nie muszą czekać, czy druga drużyna odbierze punkty trzeciej. Wystarczy wygrać dwa najbliższe mecze, by miano Mistrza IV ligi Mazowieckiej trafił do Otwocka z jednoczesnym prawem do gry w barażach o nową II ligę. By to się stało, trzeba pokonać naszego środowego przeciwnika Tęczę Płońsk, która mimo ostatniej pozycji w tabeli, prezentuje się w tej rundzie o wiele lepiej niż na jesieni. Już w drugiej kolejce rundy wiosennej, Tęcza zaskoczyła wszystkich kibiców pokonując na wyjeździe Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1. W pozostałych kolejkach nie było gorzej. Wygrane z Polonią II Warszawa, oraz Ursusem Warszawa sprawiły, że dostarczyciel punktów z rundy jesiennej jakim bez wątpienia była drużyna Tęczy, rośnie w siłę. Potem co prawda zespół „tęczowych” grał w kratkę, przegrywając lub wygrywając swoje mecze, jednakże cały czas walczą o wydostanie się z miejsca 18 w tabeli i przeskoczenia siedemnastego Piasta Piastów. Przypomnę, iż zespół zajmujący 18 miejsce w tabeli, spada do ligi okręgowej.
   Jak wygląda sytuacja z naszym Sobotnim rywalem, Pogonią Grodzisk Mazowiecki ? Ta drużyna jest tak nieprzewidywalna, iż w spotkaniu z tą ekipą może paść każdy wynik. Zespół Pogoni przed rundą wiosenną wzbogacił się o dwóch naszych zawodników. Grzegorza Urę, oraz Piotra Poterę. O ile Piotrek walczy o miejsce w składzie, o tyle Ura ma tam pewne miejsce. Grzesiek był naszą ostoją defensywy przez całą rundę jesienną, zaliczając wiele dobrych meczy w lidze czy to w pucharze Polski z Polonią Bytom czy ŁKSem Łódź. Pisząc o nieprzewidywalności Pogoni trzeba wspomnieć ich wygrane z Mazurem Karczew na wyjeździe, czy Mazowszem Płock 2:1, ale również wpadki z Tęczą Płońsk czy Hutnikiem Warszawa. W ostatniej kolejce zespół Pogoni Grodzisk przegrał na własnym obiekcie po kiepskiej grze z GLKS Nadarzyn 2:1

autor:Daniel"piekarz"Piekarski 

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci