Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
OKS OTWOCK - Mazur Karczew 2:0 !!! 2008.03.18 14:19:24

OKS Otwock wygrał derbowy mecz na własnym boisku 2:0. Obydwie bramki strzelił w drugiej części spotkania Rafał Szwed.

herb_start_otwock.gif OKS Otwock 2-0 Mazur Karczew herb_mazur_karczew.gif
51.Rafał Szwed 54. Rafał Szwed
GOLE
SKŁAD OKS-u:
Bułka, Kamiński, Oamen, Szwed, Skrzyński, Tokaj, Warszawski, Stańczuk, Kuźmińczuk, Król, Agu
SĘDZIA:
Krzysztof Figarski
WIDZÓW:
2000

OKS OTWOCK liderem IV ligi Mazowieckiej !!! Podopieczni trenera Dariusza Dźwigały pokonali na własnym boisku Mazura Karczew 2:0. Obydwie bramki po stałych fragmentach gry strzelił Rafał Szwed. Pierwsza połowa meczu od samego początku była prowadzona pod dyktando gospodarzy. Zawodnicy OKSu grali mądrze piłką rozgrywając akcje wszystkimi możliwymi stronami boiska. Na prawej stronie, świetnie spisywał się nowy nabytek naszego klubu Mikołaj Tokaj, który fantastycznie przez cały mecz był aktywny w ataku jak i w obronie. W środku pola swoje nie przeciętne umiejętności zademonstrował kolejny diament trenera Dźwigały, Krzysztof Kuźmińczuk, który jak przystało na środkowego pomocnika zawsze szukał najlepszego wariantu gry dla swoich kolegów. Wielką klasę pokazał również, Adam Warszawski który w możliwie jak największym stopniu uprzykrzał życie zawodnikowi Mazura Chuckowi Gallardo. Na wielkie słowa uznania zasługują jeszcze Piotr Stańczuk, oraz Grzegorz Król, którzy dzięki swojemu doświadczeniu potrafili wziąć na siebie ciężar gry w momencie, kiedy drużyna tego najbardziej potrzebowała. Na wielkie słowa uznania zasługuje cała drużyna, począwszy od Dawida Bułki po Okaforze – Agu kończąc.
Jak wcześniej wspomniałem pierwsza połowa meczu była w całości podporządkowana pod dyktando OKSu, który kontrolował grę raz po raz próbując atakować bramkę gości. W zespole Mazura widać było dużą niedokładność w grze, oraz brak większej koncepcji w rozgrywanie akcji. Atak drużyny przyjezdnych w ogóle nie był w stanie przebić się przez obronę OKSu dyrygowaną przez Rafała Szweda i Jamesa Oamena. Drugą połowę meczu z większym animuszem rozpoczęli zawodnicy Mazura, którzy coraz śmielej atakowali bramkę strzeżoną przez Dawida Bułkę. W 51 minucie spotkania po dość kontrowersyjnej sytuacji, w polu karnym Mazura Karczew faulowany był Agu – Okafor, przez co sędzia spotkania bez chwili namysły wskazał na jedenasty metr. Pan sędzia Krzysztof Figarski był dość blisko całego zajścia, więc należy stwierdzić, iż karny został podyktowany jak najbardziej słusznie. Bramkę bardzo ładnym technicznym strzałem zdobył Rafał Szwed. Zanim piłkarze gości otrząsnęli się z faktu, iż przegrywają ten mecz, było już dwa do zera. Na ok. 20 metrze od bramki Mazura, faulowany był jeden z naszych zawodników. Do piłki podszedł ponownie Rafał Szwed i pięknym strzałem w prawy dolny róg bramki, podwyższył na dwa zero. Jak widać stałe fragmenty to nie tylko mocny punkt Reprezentacji Polski prowadzonej przez Leo Beenhakkera, lecz również OKSu Otwock prowadzonego przez Dariusza Dźwigałę. Mazur Karczew w tej sytuacji nie miał już nic do stracenia, i musiał z całych sił atakować bramkę Dawida Bułki, by przynajmniej strzelić bramkę kontaktową. Niestety poziom gry OKSu Otwock był tego dnia nie do osiągnięcia przez zespół Mazura, który mając jeszcze w meczu kilka okazji bramkowych nie był w stanie zamienić je na bramki. Drużyna gospodarzy po prowadzeniu 2:0 nastawiła się na grę z kontry, jednak mimo kilku sytuacji a w szczególności Agu z ok. 80 minuty nie strzelił więcej bramek. Po końcowym gwizdku pana sędziego nerwy puściły kapitanowi gości Gallardo, który nie mogąc pogodzić się z porażką chciał osobiście zemścić się na Adamie Warszawskim, który skutecznie przez cały mecz uprzykrzał mu życie.
OKS OTWOCK, zagrał fenomenalny mecz będąc w każdej formacji lepszym zespołem od Mazura Karczew, i wygrywając zasłużenie 2:0. Goście chcąc dalej walczyć o mistrzostwo IV ligi, muszą nie tylko zapomnieć o tej porażce, ale przede wszystkim poprawić swoją grę

autor: Daniel"piekarz"Piekarski

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci