Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
OKS Otwock z nowym trenerem 2007.12.28 12:31:42

Wszyscy o tym mówili, ale nikt nie miał potwierdzonych informacji. Nam się to udało. Prezes Tadeusz Mojsa zakomunikował, iż nowym trenerem OKS OTWOCK zostanie pan Dariusz Dźwigała. Co o całej sytuacji mówi sam zainteresowany czyli pan Dariusz, i jakie cele przed nim stawia prezes Mojsa. To w dzisiejszej aktualizacji.

Pan Dariusz Dźwigała od 1/01/08 zostanie trenerem OKS Otwock. Taką informację udało nam się uzyskać od pana prezesa Mojsy. Pan Tadeusz jasno i klarownie zaznaczył, że jest to już oficjalny komunikat, a trener Dźwigała swoją pracę rozpocznie z dniem 08/01/08, na kiedy to jest przewidziany pierwszy trening drużyny. Klub zamierza zmienić swoją politykę i nie ściągać na siłę zawodników z zewnątrz płacąc im wysokie kontrakty, lecz inwestować w młodzież z Otwocka i okolic. To ma być główne zadanie przed którym stanie p. Dariusz, czyli skonsolidowanie zdolnych zawodników z pierwszej czy też drugiej drużyny, oraz poszukiwanie innych perspektywicznych zawodników. Odnośnie obecnych rozgrywek, pan Dźwigała ma uplasować swój zespół co najmniej w pierwszej piątce tabeli. Nowy trener OKS będzie również tańszym trenerem w porównaniu ze swoim poprzednikiem. Prezes Mojsa mówi jasno „..trener Moleda jest świetnym fachowcem, lecz w obecnej chwili na takiego trenera po prostu nas nie stać...”. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, iż nazwisko nowego trenera nie jest jeszcze znane, powołując się na informacje uzyskane od pana Franciszka Stokowskiego. Jak widać decyzje w zarządzie zmieniają się jak w kalejdoskopie. A co o całej sprawie mówi sam zainteresowany pan Dariusz Dźwigała?


    Panie trenerze, pewne źródła informacyjne podają, iż nie ma jeszcze nowego trenera OKSu inne, że nowym trenerem już jest Dariusz Dźwigała, a tą informację potwierdził prezes Mojsa. Tak więc jest pan tym trenerem czy też nie?  

- Tak zgadza się. Udało mi się dojść do porozumienia z panem prezesem Mojsą i od nowego roku mam przejąć obowiązki po panu Moledzie.

Czy w związku z powrotem pana do pracy z I drużyną, zamierza pan również zabrać ze sobą kilku piłkarzy rezerw?

- Na pewno chciał bym aby do I drużyny wrócili zawodnicy którzy z różnych względów musieli przed sezonem odejść z pierwszej do drugiej drużyny. Również w drużynie rezerw jest kilku młodych zawodników którym trzeba dać szansę wykazania się. Odnośnie samych powrotów , to samo tyczy się trenera Warszawskiego, który pozostanie trenerem II drużyny, ale zarazem będzie trenował z pierwszą. Jeśli wywalczy sobie miejsce w kadrze będzie grał w pierwszej drużynie jeśli nie, pozostanie w drużynie rezerw. Pewne jest, że ja osobiście będę grał w drugiej drużynie...o ile trener Warszawski wstawi mnie do składu.

Jak wygląda pana sytuacja  z uprawnieniami do prowadzenia drużyny ? Podobno nie ma pan odpowiednich papierów.

- W pewnym sensie tak. Złożyłem podanie na kurs II stopnia trenerskiego, który już w zasadzie upoważnia do prowadzenia drużyny ligowej. Gdyby to nie wystarczyło to na pewien czas wspomagał bym obecnego dyrektora klubu pana Macniewa, który formalnie byłby pierwszym trenerem.

Jakie stawia pan przed sobą cele na zbliżającą się rundę, i jakie cele stawia przed panem zarząd ?

- O konkretnych celach nie chciał bym się jeszcze wypowiadać. Dla mnie celem zawsze jest zwycięstwo, walka o trzy punkty w każdym meczu. Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości czas pokaże. Pewne jest, iż poprzeczka została wysoko zawieszona przez pana Cezarego Moledę. Trener Moleda w OKSie wykonał świetną robotę, pozostawiając klub na bardzo wysokim miejscu w tabeli IV ligi. Ja sam dla siebie za cel stawiam pierwsze miejsce na zakończenie rozgrywek. Odnośnie celów stawianych przede mną przez zarząd, to trzeba się pytać pana prezesa Mojsy i zarządu.

Panie Darku dziękuję bardzo za rozmowę życzę wszystkiego dobrego w nowym roku, oraz samych sukcesów w roli trenera.

autor: Daniel"piekarz"Piekarski 

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci