Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Mecz o I ligę! 2010.06.08 14:34:24

Czy środa 9 czerwca zapisze się na zawsze w historii Otwockiego Klubu Sportowego? Są na to spore szanse jednak, żeby tak się stało musimy wygrać z Kolejarzem Stróże, który gra o identyczną stawkę. W dodatku Okocimski KS Brzesko nie może wygrać w Elblągu. Na szczęście Olimpia niepewna bytu w II lidze musi walczyć przynajmniej o remis. Nam taki remis Olimpii z Brzeskiem przy zwycięstwie w Stróżach również wystarcza. Początek wielkich emocji o godzinie 17. 

OSOBY WYBIERAJĄCE, BĄDŹ CHCĄCE JECHAĆ NA MECZ NIECH ZOBACZĄ NA FORUM WĄTEK II LIGI

Spotkanie w Stróżach na pewno nie będzie łatwe. Kolejarz dobrze spisuje sie na własnym boisku przegrywając do tej pory jedynie 2 razy (w 5 kolejce z Okocimskim KS Brzesko, oraz w 16 z Jeziorakiem). W Otwocku jesienią padł remis 1:1. Do tej pory w historii spotkań OKS-u z Kolejarzem nie wygraliśmy.

W kadrze Kolejarza można znaleźć kilka dość znanych nazwisk. Przede wszystkim uwagę przyciąga postać szkoleniowca, Jarosława Araszkiewicza. Jest to były piłkarz Lecha Poznań, Legii Warszawa, MSV Durisburg czy też innych znanych klubów. Wśród zawodników warto bliżej przyjrzeć się grającemu w linii obrony Witoldowi Cichemu, który występował 5 lat w Odrze Wodzisław oraz napastnikom: Mariuszowi Mężykowi i znanemu z wieloletniej gry w Odrze Wodzisław Bartłomiejowi Sosze, który zdobył 16 goli w tym sezonie. Dobrą informacją jest to że Socha nie będzie mógł grać z OKS-em, ponieważ z Jeziorakiem otrzymał swoją 4 żółtą kartkę. Inny napastnik Krzysztof Piosik nie zagra z tego samego powodu.

PODSTAWOWE INFORMACJE:

Data powstania: 2 sierpnia 1949
Barwy: Bordowo-niebieskie-białe
Prezes: Bolesław Dywan
Trener : Jarosław Arkasiewicz
www: kolejarzstroze.pl

KADRA:


HISTORIA:

Działalność Terenowego Koła Sportowego zainaugurowano w Stróżach 2 sierpnia 1949 roku.

Historia piłki nożnej w Stróżach sięga jednak czasów dawniejszych. Trzeba się cofnąć do roku 1928. Wtedy grupa sympatyków futbolówki założyła klub sportowy "Nafta" przy Rafinerii Nafty w Stróżach. Ludwik Serafin, Stanisław Radzik, Stanisław Rucki, Mieczysław Michalik - to nazwiska, które notują najstarsze kroniki. "Nafta" istniała do roku 1935.

Klub przestał działać, ale ziarno zostało zasiane, a pomysł prekursorów piłki w Stróżach kontynuowany. Tyle, że na tzw. boisku za wodą. Tam wychowywała się młodsza generacja piłkarzy, która później stanowiła trzon Kolejarza (Marian Bogacz, Stanisław i Emil Martuszewscy, Włodzimierz Basiaga, Jan Gryboś i Józef Gawlik). To już była liga z prawdziwego zdarzenia i Kolejarz jeździł na mecze do Gorlic, Biecza i Ciężkowic. Te czasy, powiedzmy futbolu "romantycznego", kiedy podróż furmanką na mecz trwała kilkanaście godzin, przerwała wojna.

Okupacja i lata powojenne do 1947 roku to czas stagnacji. Grupa ludzi, którzy mimo trudnych warunków chcieli dalej grać w piłkę znalazła sobie nowe miejsce, czyli po prostu łąkę Mogilskich. Brak własnego boiska uniemożliwiał zorganizowanie rozgrywek z prawdziwego zdarzenia, więc w roku 1947, na wniosek Stefana Piszczaka, najlepsi piłkarze wyrazili chęć gry w LZS Siepietnica. Grupa działaczy i sympatyków zaczęła wówczas czynić starania o przydzielenie terenu pod boisko.

Inicjatorami pomysłu byli Józef Michalik, wspominany już Ludwik Serafin, Feliks Krugulski i Roman Matusik. Teren pod stadion został przyznany dość szybko. W podobnie szybkim tempie wykonano roboty ziemne i pozostałe prace przy budowie boiska. W czynie społecznym, rzecz jasna z kolejarzami na czele.

STADION:

Otwarty w 1949 roku
pojemność - 1.500 miejsc (1.000 siedzących)
oświetlenie - brak
boisko - 109 m x 67 m
Adres: Stróże 503, 33-331 Stróże

Trwa budowa nowego stadionu.
źródło : kolejarzstroze.pl, 90minut.pl, wikipedia.pl

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci