Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
Marcin Dołęga odchodzi? 2010.01.22 20:45:45

W "Kurierze Lubelskim" ukazał się ciekawy artykuł pt. "Marcin Dołęga, mistrz świata, szuka nowego klubu". Marcin aktualnie reprezentuje klub KS EKOPAK-JATNE OKS OTWOCK, ale to może się nie długo zmienić.

Nasz mistrz świata prowadzi obecnie rozmowy z klubem Zawisza Bydgoszcz, ale jak się okazuje czytając artykuł to nie jedyny kierunek, w którym mógłby pójść najlepszy sztangista globu.
 
Treść artykułu z Kuriera Lubelskiego:
 
Marcin Dołęga, aktualny mistrz świata podnoszenia ciężarów w kat. 105 kg z Goyang City, szuka klubu. Niewykluczone, że karierę kontynuować będzie w Łukowie. Musi jednak zostać spełnionych kilka warunków, aby najlepszy sztangista na świecie swoim nazwiskiem zaczął sławić nasz region.

- Nie jest jeszcze rozstrzygnięte, gdzie będę trenował w kolejnym sezonie i jaki klub będę reprezentował - mówi Marcin Dołęga. - Muszę się jeszcze nad wszystkim zastanowić, dzisiaj trudno mi jednoznacznie powiedzieć, jakie to miasto będzie. W tym tygodniu jadę na rozmowy do Bydgoszczy, ale kto wie...

Gorącym zwolennikiem ściągnięcia Marcina do Łukowa jest jego starszy brat Robert, który na przyjazd do rodzinnego miasta zdecydował się dwa lata temu. - Druga rocznica była dokładnie 5 stycznia - mówi najstarszy z braci. - Ja o swojej decyzji mogę mówić w samych superlatywach, choć przyznam, że wracając do Łukowa straciłem finansowo. Mój powrót był możliwy dzięki burmistrzowi naszego miasta, gdyby nie on, pewnie bym się tu nie znalazł. Gdyby na taki sam ruch udało się namówić Marcina, byłoby to wydarzenie dla miasta, a podnoszenie ciężarów w Łukowie odrodziłoby się na dobre.

Aby jednak skusić aktualnego mistrza świata na przeprowadzkę, nie wystarczy chcieć. Zawodnik pokroju Marcina ma swoje wymagania finansowe, którym trzeba byłoby sprostać. Odpowiednie stypendium musiałoby ufundować miasto, także marszałek i wojewoda musieliby pomóc w utrzymaniu mistrza świata. - Jestem absolutnie za - mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek woj. lubelskiego. - Z naszej strony Marcin mógłby liczyć na najwyższe stypendium. Ponadto za rok planujemy nagradzać tych, którzy mają szanse wyjechać na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Marcin to wybitny sportowiec, choć nadal młody i perspektywiczny. Ma szansę na medal IO i pomysł sprowadzenia go do naszego regionu jest bardzo dobry.

Możliwość występów mistrza świata w barwach Łukowa zyskałaby również aprobatę łukowskiej rady miasta, która dwa lata temu wraz z burmistrzem sięgnęła po Roberta. Jeśli przeprowadzka Marcina stałaby się faktem, wówczas w rodzinne strony zjechałby zapewne najmłodszy z braci, Daniel, a wtedy w Łukowie można byłoby stworzyć ligę. - Awans rok w rok byłby murowany, a promocja miasta bardzo wyraźna - mówi Robert.

- Kiedy zaczynałem trenować podnoszenie ciężarów, sytuacja w Orlętach była tragiczna. Teraz jest lepiej i wraz z Robertem mamy dobre relacje z miastem, a promocja przez nasze nazwisko byłaby dobrym rozwiązaniem. Czekam więc na propozycję - kończy Marcin. 
 
źródło: bracia.dolega.inwestnet.com

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci