Strona klubu OKS Start Otwock
 
   
Klub - informacje, aktualności, forum kibiców
Aktualności
Galeria
Orlik
Kontakt
Historia
Stadion
Statut klubu
Rozgrywki - wyniki, terminarze
IV liga - tabela i terminarz
Kadra I zespołu
OKS II Otwock
Juniorzy mł. - 2000
Trampkarze - 2002
Młodziki - 2003
Młodziki - 2004
Orliki - 2005
Orliki - 2006
Żaki - 2007
Kobiety
Kibice - informacje, zdjęcia, filmy
Informacje
SKLEP
Inne sekcje
LA - grupa biegów
LA - grupa rzutów
Ciężarowcy
 
LKS Nieciecza - OKS Otwock 2010.05.14 18:19:48

W niedzielę OKS zagra bardzo ważny mecz. Tym razem czeka nas daleka podróż do Niecieczy, gdzie zagramy z liderem rozgrywek.

AKTUALNOŚCI

LKS Nieciecza jest obecnie liderem rozgrywek drugiej ligi. Różnica między rywalami, a OKS-em to już 11 punktów. LKS jest drużyną kompletną bardzo groźną w ataku i dobrą w obronie. Strzelili najwięcej i stracili najmniej goli ze wszystkich drużyn. Najskuteczniejszym graczem z Niecieczy jest Paweł Smółka, który zdobył 12 goli. W drużynie z Niecieczy występuje kilku piłkarzy, którzy zaliczyli występy w Ekstraklasie – najbardziej znani to Artur Prokop oraz Łukasz Szczoczarz.

PODSTAWOWE INFORMACJE


Rok założenia: 1922
Barwy: niebiesko-żółte
Prezes: Danuta Witkowska

Trener: Marcin Jałocha
Sukcesy: większych brak, obecnie największym sukcesem jest gra w II lidze
Sponsor: Bruk-Bet

HISTORIA

Początek piłki nożnej w Niecieczy datuje się od 1922 r., kiedy to młodzież powracająca z różnych frontów I wojny światowej oraz ta, która na wojnie nie była, zaczęła uprawiać tę dyscyplinę. Drużyna nie posiadała jednolitych ubiorów; każdy gracz miał własne spodenki, zwyczajną koszulkę i buty dalekie od dzisiejszych futbolowych.
 Z czasem powstało w okolicy kilka drużyn piłkarskich: w Ilkowicach, Lubiczku, a z chwilą budowy Niedomickich Zakładów Celulozy także w Niedomicach- silna drużyna fabryczna. Z tymi drużynami oraz z Żabnem w pierwszych latach trzydziestych Nieciecza utrzymywał kontakty. Na mecze wyjazdowe podróżowało się furmankami konnymi. W tym czasie „Zrzeszeń” ani „Klas” piłkarskich nie było.
Następnie przyszły czasy II wojny światowej, kiedy to nie można było prowadzi żadnej działalności sportowej.
Po zakończonej wojnie działalność sportowa przybrała formy organizacyjne. Na wsiach powstawały Ludowe Zespoły Sportowe (LZS-y). Drużyna została odmłodzona, ale kilku graczy starszych w niej jednak pozostało.
Dwa lata służyło jeszcze do gry stare boisko na błoniu. W 1947 r. przeniesiono je do wsi i usytuowano w miejscu znajdującym się do dzisiaj. Wcześniej były tam pola uprawne, będące własności wsi, a dzierżawione przez jej mieszkańców. Aby przystosować go do wymogów sportowych, nachylony w jednym kierunku teren o różnicy 1,5 m młodzież grająca w piłkę wyrównała przy użyciu wózków konnych i taczek. Było również i wydarzenie, które z innych względów należy odnotować. W Otfinowie odbywała się jakaś uroczystość. Punktem programu był mecz Nieciecza z Tarnovią Tarnów-drużyną ligową, zaproszoną dla uatrakcyjnienia uroczystości. Przed meczem wystąpił ich przedstawiciel, mówiąc, że dadzą naszej drużynie lekcję poglądową jak gra się w piłkę, a o wyniku nie warto mówić, bo będzie on na pewno korzystny dla ich drużyny. Jakże się rozczarowali. Po pięknej grze Nieciecza wygrała 2:0 W pierwszej połowie lat pięćdziesiątych drużyna osiągnęła wielkie sukcesy; była bardzo silna i awansowała do ówczesnej klasy okręgowej (dzisiaj III, IV liga). Rozgrywała swoje mecze w Krakowie, Tarnowie, Bochni, Tymbarku i innych dużych miejscowościach.

W latach siedemdziesiątych osłabła działalność sportowa, a nawet prze jakiś czas drużyna przestała istnieć.
Reaktywowano ją i pierwszy raz zarejestrowano w 1983 r. i poprzez klasę „C” i „B” osiągnięto klasę „A”. W tym okresie poziom naszej drużyny był szczególnie wyskoki.

STADION

Pojemność: 1500
Miejsc siedzących: 1200Sektor Gości: 104

Wymiary: 103 m x 64 m
Brak Oświetlenia
Odległość między stadionami: 280 km
KIBICE

Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat zorganizowanej grupy kibicowskiej. Zdjęć przedstawiających oprawy również nie udało mi się znaleźć. Jedyna informacja o kibicach jest taka, że na mecze przychodzi od 500 do 1000 osób w zależności od pogody i rywali.

źródło : 90minut.pl, bruk-bet.nieciecza.pl
źródło zdjęć: bruk-bet.nieciecza.pl

powrót
Reklama

OKS Otwock prowadzi całoroczny nabór do drużyn młodzieżowych w piłce nożnej. Roczniki 2002 - 2011.


Zapraszamy też na treningi lekkoatletyczne dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 lat!

Informacje: 779 24 26 Informacji ws. lekkiej atletyki udziela także trener Bożena Dziubińska tel. 606308750

 
 
  Copyright OKS Otwock. Projekt i wykonanie Proconnectia
Zasady Korzystania / Polityka prywatnosci