Wychowanek OKS mistrzem Polski

Aleksander Wiącek na Mistrzostwach Polski dla młodzieżowców i juniorów w Szczecinku w biegu na dystansie 5000 metrów zdobył złoty medal.

Tegoroczny maturzysta, mimo stresu i wielu egzaminów, nie opuszczał treningów prowadzonych przez trenera Dziubińską. Do Szczecinka jechał z mocnym postanowieniem zajęcia miejsca na podium. I tak się stało. Dystans 5 km pokonał w czasie niewiele przekraczającym piętnaście minut: 15, 002. Pokonał Kacpra Skibicka z SMS Szklarska Poręba (czas 15.06) i Macieja Budzińskiego z Rawy Mazowieckiej (czas: 15.19). Wiącek pokazał w Szczecinku, że jak się chce, to złoto jest osiągalne. Brawo Olek! Gratulacje!