Paulina Guba Mistrzynią Europy!

Paulina Guba, wychowanka i wieloletnia zawodniczka OKS Start Otwock została Mistrzynią Europy w pchnięciu kulą! Paulina wywalczyła złoty krążek wynikiem 19,33. Tuż po zakończeniu konkursu Guba nie mogła uwierzyć, że stanie na najwyższym stopniu podium.  – Nie wiem jak to zrobiłam – mówiła oszołomiona.
– Kiedy wręczono mi ten medal dotarło do mnie, że zrobiłam wielką rzecz. Przed ostatnim pchnięciem pomyślałam sobie – albo pchniesz daleko albo nie, rozluźniłam się i udało się. Mam jeszcze rezerwy. W przygotowaniach do Mistrzostw były łzy i chwile zwątpienia, ale było warto – powiedziała po dekoracji nasza była zawodniczka. – Ja dopiero wchodzę w dalekie pchanie. Teraz chciałabym poprawić rekord Polski (19,38) a potem oczywiście rzucić 20 metrów – dodaje Guba.

Paulina Guba trafiła pod skrzydła Barbary Sierpińskiej, trenerki OKS, w szkole podstawowej. – Jako młoda dziewczyna nie miałam zielonego pojęcia o sporcie, a szczególnie o pchnięciu kulą. Wolałam grać z dziewczynami w koszykówkę, niż przychodzić do hali i monotonnie rzucać piłką lekarską w ścianę – wspomina Paulina. – Ale to właśnie pani Basia przekonała mnie do sportu. Jadąc na mistrzostwa do Siedlec miałam trzeci wynik w swej kategorii wiekowej i tam niespodziewanie wygrałam. To mnie zachęciło do większej pracy – mówiła Paulina w rozmowie z Kurierem Południowym w 2010 roku.

Paulina od zeszłego roku reprezentuje barwy AZS UMCS Lublin. Życzymy kolejnych sukcesów!